Reklama

Šilumos siurblys oras-vanduo


Sveiki planetos gyventojai,

šiame poste noriu papasakoti šiek tiek apie šilumos siurblius oras-vanduo. Dabar jau nepamenu kodėl mums šovė mintis statyti šilumos siurblį, tikriausiai iškasdino prieš kelis metus neaiškios dujų kainos ir abonentiniai mokesčiai, dokumentų tvarkymas ir su tuo susijusios papildomos išlaidos. Apie KK ar granulinį nebuvo net minties, daugelis man gali paprieštarauti, bet mano nuomone šios technologijos jau atgyvena, teršia orą kaimynams, reikalauja priežiūros, sandelio, sudėtingo šiluminio mazgo, akumliacinės talpos, kamino kurio pas mus net nėra ir t.t. Žodžiu namas turi tarnauti ir nešti gėrį man o ne aš jam ir kuo mažiau aš jam tarnausiu, tuo daugiau galėsiu džiaugtis jame gyvendamas ir veikdamas kažką prasmingo. Iš pradžių buvo daug svarstoma ką pasirinkti: gruntas-vanduo ar oras-vanduo. Po ilgų svarstymų gruntas-vanduo buvo atmestas, pagrinde dėl to, jog pas mus yra sausas žvyras, o vanduo ~70m gilyje ir tokiame grunte nėra šilumos nešėjo – vandens, dėl ko krenta efektyvumas. Taigi nesinorėjo sumokėti vien už gręžinius 20KLt ir turėti mažo efektyvumo šilumokaitį.

Pasirinkimas

Teko nemažai domėtis įvairiais gamintojais, apsilankyti parodose ir pas tuos kas jau naudojasi oras-vanduo. Atmintyje buvo gerai išreklamuoti Panasonic, Daikin, Mitubishi.  Vėliau pradėjau lyginti kiekvieno modelio parametrus, “navarotus“ ir kainas. Kuo įrenginys turi daugiau navarotų, tuo didesnė jo kainą, nors tie pribumasai energijos išlaidų nesutaupo o kaina pakyla vos ne dvigubai. Mitsubishi ir Daikin atkrito dėl didelės kainos, be to brangios ir detalės ir sunku gauti. Liko keli verti dėmesio:

Panasonic – geras daiktas, bet aukšta kaina.

Remko – puikūs parametrai, pribumbasų puokštė, bet kosminė kaina.

Energy Save – pigus, bet nėra normalių aprašymų, nekelia pasitikėjimo nors žmogus kuris juo naudojasi patenkintas.

Samsung – nugalėtojas, gera kaina, daug informacijos, geri parametrai, nebrangios detalės, turi puikų servisą, geri atsiliepimai.

Didžiausią įtaką pasirinkimui padarė pažįstamas montuotojas kuris užsiima vedinimo sistemų montavimų ir puikiai žino visų įrenginių pliusus ir minusus. Todėl jo argumentas, jog sus Samsung servisas yra labai greitas ir nebus problemų jeigu kas atsitiktų įrenginiui, bei pigi detalių kainą galutinai įtikino. Buvo pasirinktas kiek galingesnis 10kw (prie -2c gaminant+35C) Samsung EHS AEX100EDEHA/EU + AEN080YDEHA/EUTWL SWP2 200l boileris. ŠS prie -20C gali gaminti max 6,97kw  paduodamas 35C  vandenį ir sunaudodamas 3,56Kw. Namo poreikiai yra ~6kw.

Maniškis ŠS oras-vanduoyra split tipo, kai kompresorius yra lauke, o valdymo blokas su šilumokaišiu, pompa ir išsiplėtimo indu yra viduje.  Trumpai sakant išorėje yra kompresorius su garintuvu ir ten vaikšto tik freonas:

outdoor.PNG

O viduje yra vidinis modulis arba Hydro unit kuris turi šilumokaitį kurio pagalba vyksta šilumos mainai tarp vandens ir freono. Jame taip pat yra įmontuotas 6Kw tenas, cirkuliacinis siurblys ir išsiplėtimo indas:

indoor

shemaMontavimas

Visų pirma lauko moduliui reikia paruošti pamatą. Samsung dokumentacijoje nėra aiškiai aprašyta kaip būtent reikia daryti pamatą Lietuvos klimatui kur įšalas gali būti daugiau nei 1m, yra tik reikalavimai atstumui nuo sienos ir aukščiui. Todėl rėmiausi Remko rekomendacijomis. Iškasiau ~1,3m duobę, ją pripyliau žvirgždo, viduje palikau drenažinį vamzdį ir sutankinau, ant viršau du šaligatvio borteliai o ant jų rėmas. Tik padėklo apačioje nedariau, viskas ir taip nubėga ir susigeria.

Remko

Kai jau buvo paruoštas pamatas išoriniam moduliui užsakiau visą kitą įrangą. Montuojojai montuoja tik freoninę dalį, santechninę – santechnikai. Taigi panagrinėjęs santechninę dalį, pakalbėjus su keliais santechnikais buvo aišku kad jiems niekas neaišku ne vienas negalėjo papasakoti kaip tai turi būti daroma o dokumentacijoje irgi tik rekomendacijos. Taigi pasiskaičiau, pasikonsultavau su protingais žmonėmis, pasidariau schemą, susipirkau reikalingas dalis ir sumontavau santechninę dalį pats per kelias dienas. Taip pat pakabinau vidinį modulį, pajungiau elektros kabelius, pajungiau trieigį vožtuvą.

 

Kai viskas buvo paruošta, montuotojas turėjo pajungti freono vamzdelius ir paleisti siurblį. Pirmą užduotį jis atliko puikiai – sumontavo varinius vamzdelius, išsiurbė iš jų orą ir paleido freoną iš išorinio modulio (freaono yra iš gamyklos, jo pildyti nereikia jei vamzdeliai nėra ilgesni berods 15m). Tada kai reikėjo paleidinėti ŠŠ paaiškėjo, kad meistras nieko nežino – pirmą kartą mato. Už pajungimą sumoku 800Lt už pusdienį darbo ir kelis metrus vamzdžio.

Paleidimas

Teko imti dokumentaciją ir gilintis į parametrus. Šiaip įrenginį galima pilnai naudoti su gamykliniais nustatymais, tik reikia viską sutikrinti pvz. ar yra boileris, el. pakaitinimas, dujų katilas, data, laikas, norimos temperatūrų ribos ir t.t. Naudojimo instrukcija tiesa sakant nėra labai aiški, trūksta detalių paaiškinimų todėl pirmą kartą norint greitai susigaudyti bus sunku. Daug naudingos info radau samsung-heatpumps.co.uk  ir samsungehs.co.uk taip pat jų FB ir youtube. O čia parašyta kip turi montuotojai paleisti ŠS Samsung EHS non TDM split Manual 2014 November.

 

Naudojimas

Pultas

Pultas

Vedant elektros laidus name kartu buvo pravestas UTP kabelis ŠS pultui bei dar vienas kabelis rekuperatoriui valdyti patogioje vietoje. Dabar viską galima valdyti patogioje vietoje šalia dušo.

ŠS iš gamyklos turi ilgą laidą šiam tikslui, be to dabar šildymas veikia reaguodamas į termometrą kuris yra valdymo pulte (kairėje pusėje apačioje matosi skylutės). Tam reikia pakeisti kelis nustatymus ir perjungti fizinius jungiklius pačiame pulte. Kambario temperatūra dažniausiai nustatyta 20C, ŠS prikaitina iki 21C ir išsijungia, vėl pradeda šildyti kai nukrenta iki 19,5C. Žinoma tai vyksta 1-2 kartus per diena arba visai nevyksta jeigu šviečia saulė. Vidaus temperatūrą galima reguliuoti pagal grafiką nustatant kiekvienai dienai norimą temperatūrą ir laiką. Karštas vanduo dažniausiai nustatytas 45C, ir veikia pagal 24h laikmatį (karštam vandeniui kažkodėl tai negalima nustatyti savaitinio grafiko bei temperatūros pagal grafiką) įsijungia 4:00 prikaitina boilerį rytiniam dušui, išsijungia 20:00 kad nekaitintų vandens dienos tarifu nakčiai. Kadangi boileryje temperatūra palanki veistis  legionelėms tai Sekmadieniais 15h boileris automatiškai prikaitinamas iki 70C naudojant teną boileryje kury automatiškai valdo ŠS.

Sąnaudos

Samsung EHS turi savo sakičiuoklę, žinant namo šilumos poreikius galima preliminariai paskaičiuoti kokius bus elektros sąnaudos. Atrodo kad man skaičiuoklė veikia gana tiksliai, tik nežinau ar tiksliai atvaizduoja dujinio katilo sąnaudos kurios yra neįtikėtinai didelės 🙂 Skaičiuoklę “EHS Simulator“ galima atsisiųsti čia.

predict

Apskaičiuotas energijos suvartojimas. EHS – ŠS šildymui ir vandeniui

ŠS nerodo nei kiek sunaudoja nei kiek kartų įsijungia kompresorius, atskiro skaitiklio irgi nestačiau todėl galiu pasakyti tik kiek elektros suvartojama bendrai. Tiesa sakant šiais metais buvo pirma žiema kai rekuperatorius dirbo per žemės šilumokaitį, bet per didžiuosius šalčius vis tiek jungiau oro pašildymą, kad pūstų +20C pastebėjo, jog tai smarkiai padidina elektros suvartojimą, nes ant rekuperatoriaus maitinimo esu uždėjęs kwh matuoklį. Dabar turiu klausimą į kurį nežinau atsakymo, kas taupiau ar pūsti nešildytą orą 16-18C kas greitai atvėsina patalpas ar pašildyti orą iki 20C ir leisti ŠS daugiau miegoti? Tai galėsiu atsakyti tik žinant tikslias ŠS sąnaudas.  O optimalus variantas manau būtų paduodamą orą perleisti per šilumokaity kuris sujungtas su ŠS, taip būtų galima greitai prišildyti patalpas ir gerai atvėsinti vasara.

Vasara kai labai karštą įjungiu šaldymo funkciją, tada per grindinį šildymą paduodamas ~16C vanduo. pastebėjau kad to neužtenka, grindys yra vėsios bet kambaryje vis tiek karšta, dėl to būtų daug efektyviau vėsinti paduodamą orą o ne grindis.

Taigi bendras sunaudojimas nuo 13m, apsigyvenom 2014-09-03, deklaruodavom skaitiklio parodymus kada papuola, dėl to grafikai nėra gražūs. Tik 2016m sausį deklaravau nuo iki, nes buvo pačiam įdomu kiek prie tokių šalčiu bus sunaudota energijos. Energijos per 2016 sausį buvo sunaudota dieninės –  312Kwh, naktinės – 317Kwh, bendrai – 629kwh kainuojantys 74,12€. Priminsiu, kad šildoma 110m2 ploto, palaikoma 20-21C, maudomasi duše kasdien, 60w TV visą dieną ir vakarą įjungtas, rekuperatorius nuolat įjungtas.

 

 

Reklama

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

174 Responses to Šilumos siurblys oras-vanduo

 1. Laimis says:

  Jeigu naujos statybos namas, tai tikrai pasiteisins. Nes pagal reikalavimus jau ir tai tas namas gausis šiltesnis ir sandaresnis nei ligšioliniai. Jau nemažai žmonių įsirengę ir nelabai kas skundžiasi. Vieni džiaugiasi kad mažai moka, kiti džiaugiasi patogumu. Naudojant ir kitokius šildymo šaltinius išlaidos neturėtų būti kosminės. Dabar praktiškai eina kalba apie patogumus, ekologiją ir t.t. niekas nenori pelenus nešiot, semt, kaminus valyti ir t.t. Tik svarbu įrangos parinkimas pagal namo šiluminius poreikius. Svarbu ir sumanus sumontavimas. Kas gal ir tiktų kieto kuro šildymo sistemoje, nelabai tiks ŠS šildymo sistemoje. Kelių laipsnių svyravimai kieto kuro sistemoje praktiškai nejuntami, o šioje jau ir 1 laipsnis daug ką reiškia. Gali būti gana kokybiška įranga bei jeigu bus prastas aprišimas, atsilieps eksploatacinėse išlaidose. Vyrauja kelios nuomonės: rinktis galingesnį ir aišku brangesnį ŠS, kad jo užtektų ir per didesnius šalčius; kitas variantas rinktis mažesnės galios siurblį ir per šalčius pasišildyti židiniu ar kokia krosnele.
  Gerai kad renkat info apie tai. Nes jos prireiks. Kaip sakoma kuo daugiau žinai, žinai kad nieko nežinai :-).

  Patinka

 2. Lin Vis says:

  kuo daugiau žinai, žinai kad nieko nežinai 😀 mano namas iš keraterminiu lode 17,5 cm blokelių, apsiltinti 20 cm neoporo nuarmuota desis klinkerines plyteles, perdanga 30-40 cm vatos. manau netureciau susalti 🙂 kaip supratau is komentaru geriau rinktis su intergruotu boileriu? Siandiena dar vienai firmai užklausą išsiunčiau bus matyt ką jie atsius.

  Patinka

 3. Laimis says:

  Nepamirškit pamato ir grindų apšiltinimo.
  Kas tikrai rimtai skaičiuos ŠS turi klausti pas jus visų namo konstrukcijų medžiagų ir apšiltinimo storių. Kiek žmonių gyvens name.Tai reikalinga atlikti kiek įmanoma tikslesius namo šilumos nuostolius, karšto H2O poreikį ir pagal tai parinkti ŠS galingumą, boilerį.
  Integruotas geras daiktas nes viskas vieno gamintojo ir tikėtina išbandyti, pratestuoti sprendimai. Bet mes norim pigiau 🙂 :-). Prasideda tada kūrybinės dirbtuvės. Teisingai darot, kad užsiklausiat kelių tiekėjų. Idelus variantas būtų turėti namo šildymo sistemos projektėlį. Ar bent šildymo sistemų projektuotojo kažkokį skaičiavimų “primetimą“. Nes tada dar galima palyginti, ka paskaičiavo projektuotojas ir ką siūlo “praktikai“ montuotojai. Pasižiūrėti kur kažkokie skirtumai ir kodėl. Nes kartais teorija ir kažkiek nukrypsta. Aiškui tai vėl papildomos išlaidos, bet palyginus su viso namo statybos išlaidomis, tai nėra didelė suma.
  Mano nuomonė kuo daugiau surinksit info tuo bus geriau. Juolab dar turit laiko.

  Patinka

 4. icf says:

  Sveikas, primink kodėl trieigė pavara netiko? Kokia tinkama?

  Patinka

  • Mantas says:

   Tikriausiai per silpna buvo ir nepatikimai veike. Dabar ideta honeywel, jokiu problemu.

   Patinka

 5. Po says:

  Kur rekomenduotumėt kreiptis Lietuvoje (gerai būtų Kaune) dėl Samsung oras-vanduo sistemos įsigijimo? Namas 220 kvm, nedaug apšildytas, visur šildomos grindys. Sildykis.lt siūlo ir giria Daikin. Man toks kainuotų 4900 eu (tik išorinis ir vidinis blokai, vandens šildymas atskirai).

  Patinka

 6. Laimis says:

  Aš savo kompanijos nerekomenduoju 🙂 :-). Sunku kažkaip kitam pasiūlyti, paskui liksi kaltas 🙂 🙂 Bandyk pakalbėti su šia kompanija http://www.zaliojisiluma.lt/kontaktai/ . Kitas variantas “Samsung“ atstovai (jeigu galvoji samsungą įrengti) gali parekomeduoti normalius montuotojus. Dėl Daikin, dabar man atrodo, kada ženkliai atpigo. Verta labiau pasidomėti. Sanistal yra tokia įmonė gali šiuo klausimu padėti.
  http://industek.lt/apie-mus Šie kažkada buvo rekomendavę dėl daikino montažo, bet kažkaip tada buvo brangokoka.

  Patinka

  • Po says:

   Dėkui dėl montažo kontaktų, o gal dar turite patirties su įmonėm, kurios prekiautų Samsung oras-vanduo sistemom?

   Patinka

 7. Laimis says:

  Sveiki,
  Kaune Samsung atstovai atrodo yra šie:
  http://www.telepaslauga.lt/

  Patinka

  • Mantas says:

   Cia tie patys is kur pirko firma is kurios pirkau as. Siaip viskas ok su jais, dirba ne tik Kaune bet turi zmogu ir Vilniui.

   Patinka

 8. Laimis says:

  Aš ir manau, kad jeigu jau jais nepasitikėti, tai tada kuo kitu…
  Jie dar nurodo savo svetainėje įmones su kuriomis bedradarbiauja. Manau normalios įmonėlės.

  Patinka

 9. Jonas says:

  Sveiki,

  Ką manote apie šiuos šilumos siurblius:
  http://patalpusildymas.lt/daikin-silumos-siurbliai
  Nemažai teko domėtis, kurie gamintojai geriausi. Gal turite kokių nors patarimų?

  Patinka

 10. Laimis says:

  Sveiki,
  Aš manau vieni iš geriausių šilumos siurblių. Jie yra vieni iš seniausių gamintojų šioje srityje. Gana tyliai veikiantys ir kokybiški kompresoriai. Prieš kokius 3-4 metus šių siurblių kainos buvo gana didelės, dabar kiek pasidomiu tai ženkliai sumažėjo. Ar konkurencija didėja ar tiesiog paklausa išaugo šių sistemų ir gamintojui bei pardavėjams apsimoka pamažinti kainas. Gal gamyba iškelta į kokias kitas šalis. Pvz. Slovakijoj gal surinkinėja šį JAPONA. Bet tai ne bėda, DAIKIN, nenorės gaminti šššė po savo ženklu. Tai manau tikrai vertas gaminys. Aišku reiktų pasidomėti ir kitais gamintojais, kad būtų galima sulyginti kainas ir įrenginių technines charakteristikas. Kokias funkcijas, privalumus ir galimybes galima gauti už siūlomą kainą. Gal montuotojai turi pasidarę statistinius stebėjimus LT sąlygomis, kaip šilumos siurblys dirba prie žemesnių temperatūrų. Prie šalčio visų siurblių naudingumo COP krenta, bet reiktų pažiūrėti kurio šis rodiklis geriausias. Kiek girdėjęs DAIKIN’ai dirba ir be pagalbinių tenų ir prie didesnių minusinių temperatūrų. Geras COP ir t.t. DAIKIN turi ir galimybę valdyti internetu. Nors tai ir nėra didelė naujiena ir kituose gaminiuose tokios funkcijos yra.
  Kitas dalykas svarbus kas paskaičiuos ir parinks ŠS galingumą, atliks montavimą, bei garantinę ir po garantinę priežiūrą. Aišku galima galvoti, kad kokybė aukšta ir nereiks nieko remontuoti, bet deja nieko nėra amžino.
  Ar noriai įrenginio montuotojai parodys savo atliktus darbus, papasakos apie ekploatacinius niuansus.
  Manau pasirinkę DAIKIN tikrai nesigailėsit, o norėdami pasirinkti kažką panašaus, bet pigesnio turit parinkti daugiau informacijos, pasiklausinėti, palyginti parametrus.

  Patinka

 11. Jonas says:

  Ačiū Jums už išsamų atsakymą!

  Patinka

 12. Raimis says:

  Tai galim daryti prielaidą, kad silumos siurbliai oras vanduo padidina elektros išlaidas beveik trigubai(iš grafikų taip sprendžiu). Taigi, ar verta ši įranga tokiu išlaidų jūsų nuomone?

  Patinka

  • Mantas says:

   Jeigu gerai suprojektuta, aumontuota ir sureguliuota tai viskas ok. Bet pas mus dabar labai auku gauti kokybiska paslauga net jeigu moki brangiai ir eini pas zinomas firmas.

   Patinka

  • Laimis says:

   Taip padidina, bet kaip jūs galvojat žiemą šildytis? Malkos, granulės, dujos?

   Kainuos malkos, kapojimas, sandėliavimas, nešiojimas, pelenų sėmimas, kamino valymas.

   Granulės ir kainuos, jeigu norėsit pigiau granulių turėsit pirkti didesnį kieką sezonui. Vėl reikės kažkur pasidėti. Granuliniai katilai ir nėra pigūs.
   Dujos jeigu yra tai gerai, bet jeigu reikia atsivesti, išpildyti visokius ESO reikalavimus vėl kainuos.
   Vienas džiaugiasi įjungdamas ir išjungdamas mygtuką sezono pradžioje ir pabaigoje. Kitam smagu ir malkas pakapoti, plaučius pravėduoti ir pasimankštinti 🙂
   Visi variantai įmanomi.
   Klausimas “ar apsimoka“ toks sunkiai atsakomas… Kaip ir kiti panašūs dalykai. Ar apsimoka remontuoti butą? Galima ir taip gyventi. Ar apsimoka statytis naują namą? Galima ir nuomuotis kokį butuką ar įsigyti. Ar apsimoka nusipirkti naujesnį automobilį. Galima dar ir su senu brūžinti :-).
   Patogumas – pagrindinis argumentas. Aišku jis kainuoja, bet manau verta. Jeigu žmogus suranda pinigų pasistatyti namui, tai nejaugi negali surasti dar 6-8 t. eur. ( nu gal ir mažiau 🙂 ) moderniam šildymui įsirengti? Kad nereiktų pečkūriauti 🙂 ???
   Galit pasiskaičiuoti kiek jums kainuotų vienokia ir kitokia sistemą įsirengti, aptarnauti ir eksploatuoti.

   O kad lietuvis – lietuvui tikras brolis tai gi visi žinom :-). Kaip turguj nusiperkam auto iš dviejų padarytą, tai taip ir su visais kitais darbais ir paslaugomis galim likti nepatenkinti.
   Bet reikia bandyti, žiūrėti, domėtis, klausinėti ir t.t.
   Ir priimti sprendimą , kuris bus geriausias 🙂 :-).

   Paspaudė "Patinka": 1 person

 13. Anonimas says:

  pastudijuokite silumos siurbiu parodymu lentele prie piusines temperaturos ir prie minusines

  Patinka

 14. Anonimas says:

  atkreipkite demesi i cop prie lauko temperaturos -15 gal aiskiau pasidarys kuris siurblys geriau veikia nevien salciausiu metu sezonu.

  Patinka

 15. Anonimas says:

  beja kainorastis 4 men. senumo

  Patinka

 16. Laimis says:

  Puiki informacija. Palyginti ŠS manau garsių įmonių, galėtų dar ir fokiškų būti 🙂 🙂 Tik trūksta nedidelio menkniekio, kokius plotus šie aparatai apšildo? Kokios namų izoliacinės savybės? Nes manau teisinga būtų palyginti panašaus dydžio ir panašių izoliacinių savybių apšildomus pastatus. Būtų galima palyginti 1m2 apšildymui tenkančias sąnaudas. Manau tai sunkokai įvykdoma.
  Gali būti, kad skirsis rodikliai dviejų vienodų identiškų siurbliu, apšildančių vienodo dydžio pastatus. Kodėl? Todėl, kad namo išpildymas su kažkokiais minusėliais arba šildymo sistemos ir pačio ŠS montavimo įrengimo niuansai.
  Manau labai didelių skirtumų tarp rodiklių nėra. Lyg ir Panasonic keliais punktais geresnis 🙂 :-)? Bet gal ir norima tą parodyti..? 🙂 :-).

  Patinka

  • Mantas says:

   Laimi,

   lyginti kokius plotus šš apšildo yra visiška nesąmonė. Visų pirmą reikia žinoti namo šiluminius poreikius, o tada rinktis šš tiems poreikiams patenkinti. Jeigu yra du šš generuojantys 10Kw tai jie ir generuos 10Kw o jau kiek namui reiks tos šilumos tai priklausys nuo jo šilumos poreikio.
   Sutinku kad šš įrengimas yra labai svarbu, turiu pvz. kai toks pats šš kaip mano pastatytas 80m2 šiltam namuke, bet dirba be paliavos nes yra blogai sureguliuotas.

   Patinka

 17. Laimis says:

  🙂 na aš kažkaip panašiai ir norėjau pasakyti. Iš pateiktos informacijos suprantu, kad šie siurbliai jau yra sumontuoti ir atitinkamai paskaičiuoti ir parinkti konkretiems apšildomiems plotams? Tikėtina, kad viskas taip ir bandyta padaryti. O jeigu lentelėje pateikti tik įmonių prekiaujančių ŠS teorinė informacija tai vėl kas kita. Nes esu radęs pas pardavėjus tokios info, kad dirba ir šildo ŠS prie -32*C šalčio.
  Info pateikėjas nori informuoti, kurie įrenginiai lyg ir pranašesni prieš kitus. Nežinau ar galima taip teigti, bet manau ir čia suveikia žmogiškasis faktorius. Gali būti gera įranga, bet įrengta netinkamai ir visi tie COP eis šuniukui ant uodegos. Manau po 10metų, o gal anksčiau bus specialistų, turinčių pakankamai žinių ir patirties įrengiant tokias sistemas.

  Patinka

 18. Laimis says:

  O dar Mantai paminėtas namukas 80m2.
  Sakėt ŠS dirba nesustodamas? Jeigu sakot su apšiltinimu viskas gerai, su ŠS ir viskas tvarkoje, tai kas ten gali būti nesureguliuota? Kur ŠS energija pasideda jeigu įrenginys puškuoja nesustodamas? Jeigu grindinis šildymas įrengtas ir ŠS dirba ištisai, tai manau “nenuima“ ŠS galios, namas “nepasiima duodamos energijos“ trumpi, nepakankami gyvatukų ilgiai, arba jie užsukti, o gal per koki viena viskas cirkuliuoja? Tai gaunasi ŠS dirba “pats dėl savęs“?

  Kitas dalykas per didelis srautas. “Neužsilieka“ šiluma. Ji “ateina ir vėl išeina“. “Nespėja“ grindinio vamzdeliai atiduoti šilumos betonui.
  Aš bandyčiau atsukti pilnai visas gyvatukų atšakas ir cirkuliacinį nustatyti min greičiu. Ir tada žiūrėti, kaip, kur, kas šyla, kas ne. Aišku pradžioje gali tekti padidinti paduodamą T, bet paskui viskas turi atsistoti į savas vietas. Nors sakoma, kad grindiniame turi būti srautas didesnis, bet reiktų išbandyti visus variantus.

  Patinka

  • Mantas says:

   Nežinau kas ten blogai, nesigilinau, tik žinau kad 2a yra radiator, gal jie ten viską gadina.

   Patinka

 19. Laimis says:

  Radiatoriai gali gadinti. Jeigu 1 cirkuliacinis varinėja ir grindyse ir per radiatorius. Kiek žinau grindiniam reiktų didesnio srauto, o per radiatorius lėtesniu. Su vienu cirkuliaciniu sudėtinga gal tai pasiekti.
  Ir taip gali būti, kad pagrindinis ratas eina per radiatorius.
  Kažkada matavau T tai, praktiškai ta pati temperatūra ant išėjimo iš radiatoriaus, kaip įėjime na gal 1-1,5C skirtumas.
  Nežinau kas tie žmonės jums draugai, bičiuliai ar šiaip. Aš bandyčiau perjungti cirkuliacinį į min greitį, truputėlį padidinti 1-2
  C ŠS paduodamą T, nes gali jaustis vėsuma sumažinus srautą. Ir pora dienų pažiūrėti. Turi ŠŠ siurblys sustoti.

  Patinka

 20. Milda K. says:

  Jeigu jau atvestos dujos, ar verta keisti į šilumos siurblį oras-vanduo. Iki šiol šildėmės daugiausia malkomis, bet jau atsibodo.Pradėjom derybas su firma dėl šildymo oras-vanduo įrengimo, bet draugai nepataria. Sako.kad dujomis šildytis bus pigiau.Gal kas turi patirties?

  Patinka

 21. Laimis says:

  Yra tokių pavyzdžių. Žmonės šildėsi dujomis. Kaip žinome kietėsi dujų kainos, brango. Įsirengė oras-vanduo ŠS. Apie 30% buvo pigiau nei dujomis. Dabar vėl dujos kažkiek atpigo. Tai tas skirtumas sumažėjo. Ar mes žinome ant LT kiek už kelių metų kainuos elektra arba dujos? Nežinome.
  Jeigu pas jus namuose jau įvestos dujos, tai viena situacija.
  Jeigu ne, tai dujų įvedimas dar kainuos, dujinis katilas pigesnis už ŠS, bet manau dujų įvedimas ir visi darbai gali kainuoti ir apie 3000-4000 EUR. Jiegu neįvestos dujos, tai derinimai, projektai, leidimai ir pnš. užtruks apie metus.
  Dujomis šildytis nebus pigiau nei su ŠS, bet patogumas panašiai kaip ŠS, įjungiai ir papildomai nelabai ką reiks daryti.
  Dujinis šildymas be problemų šildys ir per šalčius, o oras-vanduo prie šalčių jau naudos daugiau elektros gali net ir neužtekti šilumos. Kritiniu atveju gali būti reikalingas papildomas šildymo šaltinis, jūsų atveju būtų užkuriamas turimas kieto kuro katilas. Tokių dienų nėra daug bet visko žiemą būna. Jiegu galvojat pasilikti ir kieto kuro katilą galima įsirengti mažesnio galingumo ŠS, įvertinant, kad per didesnius šalčius pasikūrensit KKK.
  ŠS oras-vanduo įrengti užtruks daug trumpiau, nereikia jokių leidimų ir derinimų. Oras-vanduo ŠS pigiau šidys karštą buitinį vandenį ypač nešildymo periodu.
  Jeigu pas jus radiatorinis šildymas tai su dujomis šildyti būtų geriau. Oras-vanduo sistemai geriau tinka grindinis šildymas, efektyviau veikia sistema, mažiau reikia už elektrą mokėti.
  Manau reikia labai rimtai įvertinti esamą situaciją, kokios namo izoliacinės savybės, kokia esama šildymo sistema ar yra name dujos ar nėra. Kokia šildymo sistema labiau tiktų pagal jūsų situaciją, kad nereiktų kardinalių pertvarkymų ir didelių investicijų, paskaičiuoti kokios išlaidos būtų įrengti vienokią ar kitokią sistemą.

  Labai padrikai papasakojau iš savo ir kitų patirties. Kiekvieno iš mūsų atvejis kitoks todėl reiktų spręsti individualiai ir pažiūrėti, kas jums tiktų geriausiai.

  Reikia surasti montuotojus ar meistrus, kurie tai atliktų atsižvelgę į esamą situaciją. Dažnai nelabai kas nori terliotis ir pasako viskas čia pas tave “šūdas“, “nesąmonė“ “kas čia pas tave taip darė“ reikia viską išmesti lauk ir daryti per naują 🙂 :-).

  Patinka

 22. Virgis says:

  Rašote, kad renkantis tarp šildymo dujiniu katilu ir oras-vanduo ŠŠ yra svarbu namo izoliacinės savybės. Kaip šildymo būdas gali priklausyti nuo namo izoliacinių savybių?

  Patinka

  • Mantas says:

   Ogi tai jeigu kiauras namas tai ŠS nepavikls. Esu mates kai pastato p o pakui skundziasi kad brangiai kainuoja ne sukasi nonstop. Siaip teisingiau butu sakyti kad namo silumoniai poreikiai itakoja sildymo budo pasirinkima. 🙂

   Patinka

  • Laimis says:

   Virgi, jeigu kiauras namas neužkūrensi su oras-vanduo, daug elektros prisuks, o name bus šalta. Didelės galios ŠS reikėtų, kas vėl išaugina kainą. ŠS efektyvu, kai šilumnešio temperatūra nedidelė 30-35C. Jeigu namas gerai apšiltintas, maži šilumos nuostoliai, pasiteisins ir ŠS.
   Jeigu namas senos statybos, nešiltintas, tai ir dujomis šildytis bus brangu. Lieka pigiausias- kuras malkos. Šiuo atveju kieto kuro katilas šilumnešį ruošia iki 60-70
   C.
   Žodžiu jeigu namo izoliacinės savybės geros, gali šildytis bet kuo – bus nebrangu. Bet čia kalba eina ir apie patogumus.

   Patinka

 23. Robertas says:

  Sveiki. Gal galite pasakyti, kaip prasivedete varinius vamzdelius freonui, pries betonuodami grindis ar jau po? Pats as dabar svarstau, kaip pasielgti, kisti juos po grindimis pries betonuojant ar pravesti jungiant, isoreje.

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki, Nelabai supratau. Vamzdeliai frontonui eina per sieną jų nereikia po grindimis kisti.

   Patinka

   • Robertas says:

    Jei tik per siena, tai vidinis blokas yra iskarto uz laukines sienos, uz kurios stovi isorinis blokas? Teisingai supratau?

    Patinka

    • Mantas says:

     Taip. Jeigu toliau tai kiek zinau per lubas veda freono vamzdzius ne per grindis. Bet manau galima ir per grindis vesti…

     Patinka

  • Laimis says:

   Darykit taip kad nereiktų gręžti, ardyti ir daryti paskui skylių.
   Jiegu vyksta statybos darbai gali pasikloti dvi gofras d100mm, paskui prakišit freono vamzdžius ir kabelius.

   Patinka

   • Robertas says:

    Laimi, kaip manot, jei paklosiu ~6-7m gofros po grindim, pavyks paskui prakisti saltnesio vamzdelius? As nelabai isivaizduoju, kaip juos reiktu isriesti prakisant jies isejimo alkune-jampu, kur jie turetu islysti is grindu.

    Patinka

 24. Laimis says:

  Aš dėjau 2 vnt D75mm po 6m ilgio apsauginės pvc gofros (kabelių apsaugai naudojama).
  Freono vamzdeliai eina su izoliacija, tai kai pratempinėjo vamzdeliius sunkokai sekėsi. Todėl siūlau dėti D100mm, lengviau prasikiš. jeigu bus pas jus 6 -7m ilgio tai tikrai geriau didesnio diametro gofra.
  Dėl užlenkimo kampo, būtų gerai kad kuo mažesniu kampu, t.y.kad nebūtų status kampas, nes ir lauke įveriant ir viduj išveriat reiktų labiau užlenkti. Variniai vamzdeliai nelabai megsta kai juos labai lanksto.

  O kodėl toks ilgis gaunasi? 6-7m nemažai. Čia tik per pamatą? Ar toliau statysit nuo sienos lauko bloką? o per sieną nebūtų trumpesnis atstumas?
  Manau geriau, kad kuo trumpesni vamzdžiai tarp vidinio ir išorinio blokų būtų.
  Tam tikrų gamintojų yra deklaruojamas max freono vamzdyno ilgis apie 30m, bet manau kuo trumpesnis tuo geriau.
  Pas mane toks ilgis gavosi nes nenorėjau “po kojomis statyti“, paskui kai atsitirpina išorinis blokas bėga kondesatas, sušala, ledas pasidaro. Na ir triukšmas išorinio bloko.
  Kai ilgesnė trasa nukenčia efektyvumas, energijos nuostoliai, reikia daugiau vamzdyno, kartais tenka papildyti papildomai freono, čia kaip koks gamintojas.
  Aš net gi norėjau papildomai dar izoliuoti freono trasą, bet kad jau ir taip sunkiai prakišo.

  Jeigu jau nusižiūrėję konkretų šilumos siurblį galit pasidomėti kokie galimi max ir min freono trasos ilgiai.
  Gal verta pagalvoti iškart nusipirkti ir freono trasai vamzdyną ir įvėrus į apsauginę gofrą kartu pakloti. Aišku ten reikia labai švariai viską daryti kad nepatektų kokių šiuklių ir pnš.
  Aišku kaip paskui dėl garantijos… gal montuotojai kažko burbėtų…

  Patinka

 25. Laimis says:

  Robertai gofra tik kad praeiti per konstrukcijas (siena, pamatą, lubas , grindis). Paskui vamzdynas eina vidaus konstįrukcijomis, paprastai siena. Idealu jeigu išlenda vamzdynas per konstrukciją ir stovi vidinė šilumos siurblio dalis.
  Ar jūs norit po grindimis ir viduje pastato vesti? Manau geriau jau ant sienos.

  Patinka

  • Robertas says:

   Toks atstumas gaunasi nuo vietos, kur stoves isorinis blokas iki “katilines“
   Tai as ir mastau dabar, kad gal reikia issirinkti tinkama modeli ir pagal ji iskarto tvarkingai vamzdelius pasikloti. Renkuosi tarp Nibe ir Mitsubishi

   Patinka

 26. Laimis says:

  Galima, pagal konkretų modelį jo galingumą eina ir vamzdeliai su izoliacija. Tik sakau jeigu dar kuris laikas nemontuosit pačio siurblio tai reiktų galus gerai užizoliuoti kad būtų švaru.

  Patinka

 27. Laimis says:

  Robertai, po žeme vamzdelius reikia sudėti į gofrą. Tai bus ir freono vamzdeliių ir izoliacijos apsauga nuo pažeidimo ir drėgmės. Jeigu kada reiktų keisti ar remontuoti bus galima ištraukti. Vienų vamzdelių į žeme nedėk. Jeigu bus pažeista vamzdeliu izoliacija, bus sušlapusi, turėsi energijos nuostolius.
  Nepamiršk ir kabelio (reikalingos galios) pasikllot tuo pačiu, jeigu planuoji kišti po žeme.

  Patinka

  • Robertas says:

   Dėkui. Jau nusprendeme taip ir padaryti, viska kas reikalinga susiguldyti po grindim pries ju betonavima. Vakar tai aptareme su rangovu, kuris man irengines vandentieki, rekuperacija, elektra. Dabar tik siurbli konkretu reikia issirinkt. Svarstom naujausius Nibe ir Mitsubishi, brangus zaislai, uz padoru daikina brangesni beveik dvigubai 😦
   Dar toks klausimas, ar verta imti kiek galingesni uz namo poreikius siurbli, kuris ir prie zemu temperaturu nedirbtu ant pilno gazo?

   Patinka

 28. saulius says:

  Sveiki. Jau treti metai kai turiu pasistatęs prancūzą Atlantic 8kw oras-vanduo.Sudėtingas valdymas, nelabai klauso komandų.96 kv. namui per maža galingumo. Metinės el. sąnaudos apie 30-40 eu (viskas įskaičiuota). Be židinio per pernykščius šalčius butu buvę sudėtinga. Taip kad papildomas šilumos šaltinis, tikrai nemaišo.

  Patinka

  • Anonimas says:

   Jūsų namas B klases?

   Patinka

 29. Laimis says:

  Kodėl nenorit Daikino? Daikinas ŠS pradininkai… Tesingai parinktas Daikinas man atrodo (atsuiprašau jeigu netikslus) iki -18*C šalčio šildo be pagalbinių el. tenų. Mitsubishio Zubadanas? Geras irgi.
  1. Aš manau pirma reiktų paskaičiuoti namo šilumos nuostolius, įvertinti kiek bus gyventojų pagal tai bus įvertintas karšto vandens ruošimas. Pagal tai turėtų būti parenkamas ir ŠS galingumas.
  2. Prie didesnių šalčių galingumas ŠS sumažėja apie 2 kartus. Ar verta vietoje 8 kW parinkti ŠS 16kW..?
  3. Yra ir už ir prieš. Galingesnis ŠS bus brangesnis, bet jis lengviau dirbs, resurasas bus ilgesnis.
  Mažesnės galios bus pigesnis, bet našiai dirbs prie mažesnių šalčių, o kritinėmis temperatūromis ir šildys bet galima sakyti resursas trumpės.
  4. Reiktų įvertinti besikeičiantį klimatą, kažkaip seniai nebuvo didesnių šalčių. Aš manau turint normalius paskaičiavimus verta pasirinkti į “didesnio galingumo pusę“ 10-20% galingesnį, bet tikrai ne du kartus.
  Tokia mano kaip vartotojo nuomonė. Reiktų ir kitų argumentų išklausyt.

  Patinka

 30. Laimis says:

  Sauliau, turi galvoje visa namo elektra per 1 mėn 30-40eur? Aš manau normalu. Elektra, šildymas, karštas vanduo ir tik 30eur… o tai kiek dar galima mažiau apseiti? Reikia pasyvaus namo ir uždegtos žvakės 🙂
  Šiaip ŠS parenkamas ne pagal kvadratus, o pagal namo šilumos nuostolius, karšto vandens poreikį, vėdinimo sistemą. Žodžiu bet minimalius paskaičiavimus reikia atlikti.
  Gal tavo ir buvo toks sprendimas – imu dabar 8 kw, o per didesnius šalčius židinuką pasikuriu?
  Bet Sauliau, kiek tų šaltų dienų pernai buvo 5-8?

  Patinka

 31. Laimis says:

  Sauliau kodėl sakot kad sudėtingas valdymas? Nustatei norimą temperatūrą patalpoms ir karštam vandeniui ir viskas? Kai daugiau valdymo privalumu turi ŠS tai gali pasirinkti atskirus grafikus, laikus, skirtingas temperatūras ir t.t. Manau tikrai galima prisitaikyt pagal savo poreikius, tik gal reikia pasėdėt su knygute kol perpranti. Gal kartais pats valdiklio meniu sudėtingas – “ilgas kelias namo“ tipo :-). tai kažkiek gal ir užtrunka.

  Patinka

 32. Laimis says:

  Mantai kaip Samsungas? Ar esat patenkintas?
  Neseniai su vienais montuotojais teko šnekėti apie oras-vanduo ŠS. Jie daug montavę oaras-oras ir oras-vanduo Samsungų. Dėl oras-vanduo atsiliepė, kad kiek sumontavę bent po 1 kartą reikėjo remontuoti būtent Samsungus. kai kuri gedo po 2 kartus. Viskas vyko garantiniu laikotarpiu. Dabar sakė perėjo prie Daikin ŠS. Ir kaina pastaruoju metu nebloga ir kokybė gera. Nenoriu reklamuoti, dalinuosi nuomone :-).
  Gal turit el. sąnaudas lapkričio ir gruodžio mėnesių?

  Patinka

  • Robertas says:

   Aš šiuo metu renkuosi šs, tai visi kaip susitarę varo ant samsung, kad nenori turėti rūpesčių ir perša daikin, nežinau, kiek čia tiesos dėl nepatikimumo.
   Pats aš planuoju mitsubishi imti, kokios būtų nuomonės ar patirtys?

   Patinka

   • Anonimas says:

    Nevarau ant samsungu 🙂 bendradarbis turi samsunga 1 katto remontavo bet nesiskundzia oras vanduo sistema patenkintas. Brolis mano turi mitsubishi zubadan 5 metai jokiu problemu jokiu gedimu.
    Pas mane kinietiskas siurblys 2 kartus buvo gedimu. 4 metai naudoju. Bet niekam nesiulau 🙂
    Veikia sildo. Norejau daikin bet pries 4 metus buvo brangus aparatai daikino, tai pasiskupinau 🙂
    Dabar daikin siulo nes geras nuolaidas gauna is gamintojo, gerai uzdirba. Bet daikin geri irenginiai, tikrai verti.

    Patinka

   • Mantas says:

    Manau kas visi jie +-panašūs, imčiau per viduriuką – daikiną 🙂 Meistrai sako kad Samsungas Daikino klonas. Mitsubishi neverta permokėti, už tuos pačius parametrus nemokėčiau daugiau 500€.

    Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki,
   nu negaliu labai skūstis, viskas ok su juo. Tiesa buvo uždurniavęs kelis kartus, buvo užstrigęs Flow sensorius, bet aš jį pats išvaliau ir toliau važiuoja, čia tokia žinoma liga jų. Sistema buvo pripilta paprastu vandeniu iš gręžinio o ten kalkių yra ir tikriausiai užkišo: https://www.youtube.com/watch?v=nUIpEpCvBbY
   be šito, daugiau nebuvo jokių bėdų. Šiaip montuotojai minėjo, kad elektronika jautri, bet pas mane reguliariai į mėnesį bent po kartą dingsta elektra netikėtai nu ir nieko, jokių bėdų… Jei sugestų, tai Samsungo elektronika pigi ir jos lengva greitai gauti, kaip suprantu koks Mitsubishi nuluptų kelis kartus daugiau.

   Jeigu galėčiau rinktai tai imčiau aišku Daikin, Samsung yra Daikin kopija, o Daikin seniai jau šitoj rinkoj.

   El. sąnaudų neseku konkrečiai ŠS, bet bendras suvartojimas bus koks 40€.

   Patinka

 33. Ruta says:

  Sveiki, neseniai susimontavom samsung oras-vanduo siurbli , kur isorinio bloko galia 4kw, vidinio 9kw , bet jis suka nesustodamas, o ir elektros skaitiklis elektra suka nenuilsdamas, kaip cia butu geriau sureguliuoti , kokia ta minimalia temperatuta, grindim ir paprastam vandens pasildymui padaryti ? Namas yra ka tik pastatytas ir gana gerai apsiltinas apie 50 kv.m. ?

  Patinka

  • Mantas says:

   Hmz.. radijatorių nėra, tik grindinis? Šiaip ten yra ką pereguliuoti. Pagal ką matuoja temperatūra, ta prasme, kada jis sustoti turi? Namuose šilta?
   Pas mane matuoja termometru kuris yra pultelyje, kambariuose termostatų nėra, į grindis paduoda max 30C, bileri 48C. Šiaip kada reiktų padaryti nustatymų lentelė ir pasidalinti… 🙂

   Patinka

 34. Laimis says:

  Mantas blogo šeimininkas ir pats turi samsunga galėtų geriausiai pakomentuoti…
  Tie nustatymai labai individualūs. Tai užtrunka susireguliuoti pagal savus poreikius. Kad nebūtų per šalta/šilta, kad karšto vandens būtų tada kada reikia.
  1. Karštam vandeniui ruošti reiktų nustatyti max 50C gal net ir mažiau. Dėl legionėlių susidarymo turi būti pasirinkimas į savaitę kartą užkaitinti iki 65C-70C.
  2. Į grindis 28-30
  C. Tai priklauso nuo pageidaujamos temperatūros patalpų viduje. Jeigu norite kad patalpose būtų šilčiau 22-23C turite atitinkamai padidinti, jeigu 19-20C sumažinti ŠS paduodamą temperatūrą į grindinius kontūrus.
  3. Reikia sureguliuoti grindinio šildymo kontūrus – kad visos patalpos šiltų pagal norimas temperatūras. Visi kontūrai turi būti pilnai atsukti, nuorinti, turi cirkuliuoti. Paskui gali reikti kažkiek prisukti tuos kontūrus kurie labiau šyla, o kiti konkūrai mažiau šyla.
  4. Jeigu dar neseniai sumontavo ŠS ir namas neįšilo tai normalu, kad ilgiau dirba pilnu ŠS. Reikia kad ŠS padirbtų 4-7dienas ir tada žiūrėti, ar jums tinka pasirinkti nustatymai, ar šalta, ar šilta ir t.t.
  5. Atlikus ŠS temperatūrų pakoregavimus – ne taip viskas greitai pasikeičia, reikia tam laiko.

  Patinka

  • Anonimas says:

   Taip teisingai panasus.
   Anksciau maniau pakanka kad sildo, vesina, vandeni silta ruosia.
   Dabar jau noreciau kad galetum temperaturas pasirinkti laike, galetumei valdyti per wifi muduli.
   Ko gero dabar visi sias funkcijas turi. Jeigu funkcijos panasios tai lieka kaina, patikimumas.

   Mantai, tai sistema perpildei spec. skysciu ar palikai su tuo paciu vandeniu?
   Pas mane ir sistema su vandeniu, tai galvoju kas dedasi vidinio hidro bloko silumokaityje, per laika turetu kazkiek uzsinesti…

   Patinka

   • Mantas says:

    Temp. laike manau visi gali reguliuoti, del wifi, nice bet tikrai nemanau kad žaisit labai, nebent valdymo pultas kažkur nukištas. Šiaip nustatau ir palieku, nieko nekeitinėju, nebnt išvažiuojant ilgiau sumažinu temp vidaus bet broilerio temp neliečiu.
    Sistema pripilta gręžinio vandeniu, nėra labai gerai, bet nenorėjau kokių toksiškų skysčių pilti, neduok dieve kažkur pradės leisti broilerio šilumokaitis ir tą vandenį paskui išgersi netyčia. Taip, kažkada užsikimš, reiks pravalyti. Geriausia būtų pripilti vandenio jei yra koks minkštinimo/nugeležinimo filtras, tai turėtų būti švarus vanduo, tik reikia žiūrėti, kad nepripilti iš karto po regeneracijos, kad nebūtų daug druskų.

    Patinka

    • Laimis says:

     Pas mane paprastas valdiklis gali nustatyti laike ON/OFF visam ŠS, negali nustatyti tik karštam vandeniui (vasara gali nes lieka vandesn sildymas), o kad šildymas grindų veiktų. Nėra savaitinio pasirinkimo.
     Pultelis pas mane prie ŠS, katilinėje. Tai norint kažką pakeisti turi eiti katilinėn. Galvoju “atsinešti“ pultelį į kambarį, kabeliukas dar anksčiau prakištas.
     WIFI mano atveju praverstų nes nėra anksčiau minėtų funkcijų.
     Darbe būdamas ar kažkur kitur galėčiau padidinti ar pamažinti reikiamas temperatūras.
     Gamintojas turi tokį modulį, su atsiuntimu apie 200EUR (100 atsiuntimas + 100 PCB ir WIFI). Reiktų pakeisti PCB plokštę (su sena neveiktų) ir pridedamas WIFI modulis. Tai sakiau po šildymo sezono bandysiu kažką daryti…
     Kalbėjau su vietiniu automatizavimo meistreliu sakė nelabai galima kažka pritaikyti reikia iš gamintojo. Tai nežinau kiek čia tos tiesos 🙂 manau gal galima padaryti bet gal nebus pigiau….
     Dėl vandens – pas mane ir miesto ir šulinio. jeigu nereiktų papildyti retkarčiais manau tas kalkėjimas nevyktų, jeigu idialiai sandari sistema, kažkur po trupututėlį nugaruoja pas mane, nerandu kur…

     Patinka

 35. Rimas says:

  Reikia patarimo. Namas 170 kv.m. Sildau skystu kuru. Stovi skysto kura katilas su greitaeigiu boileriu integruotu.
  Sildomi 2 konturai: I aukstas grindinis sildymas.
  II aukstas radiatoriai. Per 12 men 2,5 tonos saliarkos suvartoju. Nera lb brangu.
  Planuoju oras vanduo statyt kaip papildoma.
  Mintis iki -7 kol tenu nereikia sildo SS , kai nebeuztenka isijungia dyzelio katilas. Db viskas automatika. Klausimas: ar siurbli rinktis kuo mazesnio galimgumo kad min el sanaudos ir max cop kadangi salciui didesniam esant jungtus dyzelio katilas. Antra: kaip suintegruot dyzelini kartu su SS. Tipo akumuliacine statyt , nes boileris db integruotas dyzeliu katila.
  Kas pakonsultuot gali ir tikrai ismano.
  SS mastau arba daikin arba samsung.

  Patinka

 36. Laimis says:

  Neaišku kur jus gyvenat. Geriau arčiau namų.
  Dėl pasikonsultavimo pabandykit su šiais.
  http://www.arbana.lt/ – įmonė Vilniuje.
  http://www.zaliojisiluma.lt/kontaktai/ – įmonė Kaune.
  Gavoju reikia kelių įmonių nuomonių ir pasiūlymų, kad priimti tinkamą sprendimą.
  Jeigu galvojat pasilikti skyto kuro šildymą, tai atitinkamai reiktų mažesnės galios ŠS oras-vanduo. Pagal namo šiluminius poreikius (nuostolius) turi paskaičiuoti ir parinkti ŠS galingumą.
  Gal ne akumuliacinė, bet multifunkcinė talpa būtų reikalinga. Manau galima automatizuoti abiejų šildymo šaltinių veikimą nuo lauko temperatūros. Tik ar pakankamai greitai ir tiksliai veiks? Kaip greitai pradeda šildyti skysto kuro katilas? Ar yra didelė jo inercija? Ypač kai dažnai kaitaliojasi per dieną temperatūrą… gal užtektų viena katilą išjungti kitą įjungti… Reikia gerai suvaldyti šiuos procesus, kad sistemos veltui nenaudotų energijos “savęs pašildymui“.
  Gal užtektų elementariai – naudoti oras-vanduo iki nedidelių šalčių, o kai didesnis minusas užkurti skyto kuro katilą…
  Nuo tuo priklausys ir papildomos įrangos parinkimas ir integravimas į esamą sistemą.
  Aš bandyčiau atsižvelgti į tuos pasiūlymus, kurie leistų optimaliai išsaugoti ir pritaikyti esamos sistemos elementus.
  Nes galit išgirsti ir siūlymus “viską išmesti ir daryti per naują“, tai lengviausias ir bragiausias kelias. Kažkokie pakeitimai tikrai bus reikalingi, bet reiktų argumentų – kaip tas vienaip ar kitaip įtakos sistemos veikimui. Koks bus pakeitimo rezultatas…
  Tai tik mano asmeninė nuomonė, kuri gali ir ne visai tikti pagal jūsų norus ir pageidavimus :-).
  Domėkitės, rinkit info, pasižiūrėkit kitur ir priimkit optimalų sprendimą.

  Patinka

 37. Anonimas says:

  Sveiki ,
  planuoju sildyma naujam pastatui apie 100 kv m, renkuosi tarp skysto kuro ir oras vanduo, gal kas gali atsakyti islaidas uz elektros energija menesiui, pvz ziema ir vasara.
  Aciu , Arvydas

  Patinka

  • Antanas says:

   Sveiki.Rinkciausi tiktai oras-vanduo.Pas mane pati stovi DAIKIN,tai esu labai petenkintas.Ismeciau visus malkinius,akumuliacine talpas ir.t.t

   Patinka

 38. Laimis says:

  Labai daug papildomu klausimų reiktų pateikti kad teisingai atsakyti.Labai nekonretizuojant namų šilumos poreikių.
  Galiu pasakyti iš turimos informacijos, labai nesiveliant į papildomą info. Kiek žmonių, koks boileris, kokios temperatūros ir t.t.
  Kolega turi namą apie 80m2, mėnesio išlaidos už elektrą max 80 eur. Visur grindinis šildymas, namas naujos statybos.
  Pas mane namas 100m2 senos statybos, ne pilnai apšiltinimas. Dalis grindinio ir radiatoriai. Palaikoma namuose temperatūra 21-23C. Boileris 150l , šildomas iki 47-48C.
  Per 12 mėn šilumos siurblys prisuka elektros už 500-600 eur. Vidutiniškai 40-50eur per mėnesį. Skaičiuoju su vasara. Vasara ruošia karštą vandenį. Šildymo sezono metu pvz. sausio- vasario mėn apie 100eur. Kiti mėn mažiau. Vasarą per mėn. 6-8eur už karšto vandens paruošimą.
  ŠS galingumas 7,8kW. Šildausi ŠS iki -15-20*C šalčio. Šalčiausiomis dienomis užkuriu kieto kuro katilą. Praktiškai galėčiau išsiversti be papildomo šilumos šaltinio, reikia apšiltinti namą.
  Norint lyginti ir vertinti kiek kas sunaudoja elektros reikia daugiau informacijos.
  Pas kitus, kur naujos statybos namai, visur grindinis šildymas (grindinis turi būti paskaičiuotas ir įrengtas žemos temperatūros termofikatui) elektros sąnaudos dvigubai ar net daugiau mažesnės.
  Jeigu naujas namas, tenkinantis energetinius nūdienos reikalavimus, tai pasirinikimas galvočiau : oras-vanduo, geoterminis, granulinis ir elektra (elektriniai radiatoriai).
  Elektra irgi neatmestina tik reikia tikslių paskaičiavimų. Viskam reikia paskaičiavimų 🙂 Jeigu nedidelis namelis, puikios izoliacinės savybės, maži šilumos nuostoliai tai kodėl ne.
  Elektra-mažesnė investicijos, nėra besisukančių judančių dalių, kurios gali sugesti, tylus veikimas ir t.t.
  Dėl skysto kuro? Aš nesirinkčiau, reikia talpų, reikia didesnio kiekio užsipirkimo, laikui bėgant ekologijos klausimas atsiras.

  Patinka

  • Rimas says:

   As turiu skysto kuro katila Bora24.
   Naudoju 9 metus. Boileris integruotas greitaeigis.
   Namas 170 kvm. Talpa 1,5 tonos. Patogumas nes pilna automatika. Namuose 23 laipsniai. Skaiciuoju paprastai per 12 menesiu su vandens sildymu, o jo tikrai daug sildau nes 2 moterys namuose :), sunaudoju 2500 l saliarkos. Litro kaina 0,60 eur nes kas turi katilus issima leidima ir perka pigiau. Atvezimas no problem, paskambini atvaziuoja prileidzia isvaziuoja. Nieko netaupau. Apacia grindu sildymas virsus radiatoriai. Jei butu vien grindys sunaudociau dar maziau. Skystas tikrai geriau nei granules ar dujos. Dujos db prastos mazas kaloringukas skaitliukas sukasi o kaloriju nera. Kaimynas sildosi dujomis dar brangiau iseina. Investicija neatsimenu bet pigiau buvo nei geoterminis 3 kartus. Kadangi jau 9 metus ekploatuoju o katilo keist nereikia mastau dasipirkt oras vanduo, nes taip draugas pasidare, kurena oras vanduo iki -5 kai jau sistema prasosi tenu ijungimo issijungia dyzelio katilas per salcius. Jam isvis 500 l metams uztenka. Vien oras vanduo nezinau kiek srebtu kw nukritus temperaturai. Nera blogas variantas tas skystas kuras. Nera jokiu kvapu ar dar kazko pilna automatika. Menesio kaina su vandeniu gaunasi 120 eur namui vidutine. Investicija jei skaiciuot 10 metu tik 10 eur menesiui. Oras vanduo investicija bus koks 7000 eur su viskuo /10 metu/12 men = 58 eur menesiu plius elektros sanaudu vidurkis. Idomu kiek gaunasi kas jau turi. Va ir visa matematika

   Patinka

   • Anonimas says:

    Rimai kiekvienas zmogus kazkokia sildymo sistema randa savu privalumu. Kam tinka malkos kam briketai granules ar skystas kuras ir t.t.
    Dabar norima patogaus sildymo. Manau del patogumo nereikia skaiciuoti atsipirkimo. Nes tai neikada neatsiperka jeigu taip lyginti ir galvoti.
    Netinkamas palyginimas bet pateiksiu. Ar verta pirkti brangesni kokybiska maista ar verta moketi maziau bet pirkti pigesni?:-)
    Arba kas bando skaiciuoti naujo namo atsipirkima? Vsio pinigai isleisti i gyvenimo kokybes gerinima ir tiek 🙂
    Kas stato nauja nama ivettina visus papildomus niuansus. Kaminas, talpos, sandeliukas ir t.t.
    Prie esamos senos sistemos vel reikia prisitaikyti.
    Pas mane pirma sildymo sistema kieto kuro -malkos.
    Norejau pasilengvinti gyvenima isirengiau oras-vanduo, kaip papildoma sistema. Namas senas rastinis 100m2. Prie -23C salcio namo silumos porekis prileminariai apie 8kW kai namuose +21C palaikyti. Silumos siurblys 7,8 kW galingumo prie gamintojo deklaruotu skaiciu. +7/+35/+30. Sildausiu SS iki -15C salcio, veikia ir iki -22C bet praktiskai elektra jau sildo ir jau truksta galios patenkinti namo silumos poreikius. Is mano tu 7,8 kW lieka koks 3,8 kW prie -15C lauke.
    Jeigu norit oras-vanduo reikia preliminariu paskaiciavimu iki kokios lauko temperaturos norit SS naudoti. As galvoju grubiai 10 -12kW SS. Reiktu tiksliau kad paskaiciuotu. Pasitarkit su kaimyno montuotojais jeigu jis patenkintas ju gaminiu ir darbais. Reikia ivertinti ir esama pas jus sildymo sistema grindini ir radiatorius. Radiatoriu galingumas praktiskai 3 kartus reikalingas didesnis. Grindinio ir 6-7 m d18mm vamzdelio turi eiti i 1m2 sildomu grindu. Jeigu netenkinamas galingumas didinama SS paduodama T dideja elektros sanaudos. Negaunamas norimas efektas. Manau kuo tiksliau ivertinta namo silumos poreikia ir esami sildymo prietaisai tuo lukesciai buna aiskesni ir nenuvilia.
    Laimis.

    Patinka

 39. Laimis says:

  Rimai, kas vienam gerai kitam nelabai 🙂 :-).
  Svarbu namo izoliacinės savybės.
  Jeigu namas blogai apšiltintas, tai bet kokio kuro ar energijos bus sunaudoja daug, kad padengti namo šilumos nuostolius.
  Pas jus šildymo mėnesiais mėnuo kainuoja apie 200 eur/mėn. Vasara apie 50-40 eur/mėn. Plius dar elektros energija sunaudota cirkuliacinių siurbliukų. Mėnesio kaina jums kainuoja 140-150 eur.
  Jeigu namas šiltas žmonės už visą namo elektrą su šilumos siurbliu moka 40-60eur per mėn.
  Vasarą karšto vandens ruošimas apie 10eur kainuoja.
  Jeigu jus tenkina esama sistema, tai gal verta investuoti į namo apšiltinimą. Sumažinsit kuro sunaudojimą.

  Patinka

 40. Darius says:

  Sveiki norėjau paklausti kokio galingumo reiktų šs kad apšildyti 90m2 namą. Namas medinis senos statybos.planuoju įrengti šildomas grindis,ir langus pasikeisti. Ir kokios firmos būtų geriausia, atsižvelgiant į kainos ir kokybės santykį. Dėkui

  Patinka

 41. Darius says:

  Beje ar verta montuoti tokia sistema, gal bus per dideli kaštai ir likti prie kurenimo malkomis. Dėkui už atsakymą

  Patinka

  • Laimis says:

   Ar verta?
   Jeigu lyginsit keik kainuoja malkos ir kiek reikės už elektrą mokėt, tai neverta.
   Bet jeigu galvojat apie patoguma, tai verta.
   1. Nereikia sandėliuot ir džiovinti malkų.
   2. Nereikia kapoti ir nešioti.
   3. Nereikia valyt pečiaus, kamino, nešiot ir semt pelenų.
   4. Galit išvykti iš namų ilgesniam laikui, nebijant kad atšals namai, augaliukai, gyvūnėliai.
   5. Nėra jokių dūmų ir kondensatų kvapų.
   6. Gaisro pavojaus.
   7. Galit valdyti sistemą pagal savo poreikus, netgi nuotoliniu būdu.
   8. Prisidėsit prie klimato aštilimo mažinimo… gal nors kiek… 🙂 :-).
   Nepagalvokit kad esu ŠS įmonės atstovas ar suintersuotas asmuo. Esu toks pats kaip jūs elinis vartotojas, kuris turi įsirengęs ŠS sistema.

   Patinka

 42. Laimis says:

  Dariau, pasilik ir kieto kuro katilą. Ar tau jis trukdo? Gedimo atveju ar didelių šalčių, ar šiaip noras bus sukūrent malkas, medžio atliekų šiukšles – užkūrsi kieto kuro katilą. Turėdamas kieto kuro katilą galit rinktis mažesnės galios šilumos siurblį.
  Kad pasakyti kokios galios turi būti ŠS, jums reikia paskaičiuoti namo šilumos nuostolius, karšto vandens poreikį. Tai gali padaryti inžinierius-šilumininkas arba šildymo sistemų projektuotojas.Gali tokius paskaičiavimus atlikti ir pasiūlyti įmonė, kuri montuoja ir parduoda šilumos siurblius. Kalbu apie tikslesnius paskaičiavimus, įvertinus atitvarų konstrukcijas, apšiltinimą ir pnš.
  O iš “lubų“ arba “santechnikas Jonas sakė“ galima pasakyti kad jums reiktų (+/-) 8kW galingumo. Manau gali kainuoti apie 4000-5000eur. Priklausomai nuo gamintojo įrangos ir taip toliau.
  Šildomas grindis reikia irgi gerai padaryti. Įvertinus kad bus žema termofiktao temperatūra. Boilerio irgi reikia tikrai kokybiško, skirto šilumos siurbliams su didesnio diametro ir ilgu gyvatuku. Šils ir “visokie kitokie“ bet tai atsiliepia laike ir elektros sunaudojime.
  Gali montuotojai siūlyti statyti multifunkcinę talpą, kad apjungti ir kieto kuro katilą… nežinau ar verta. Geros grindys ir kokybiškas boileris, manau ir galima apsieiti talpos, mažiau cirkuliacinių siubliukų reiks.

  Patinka

 43. Darius says:

  Ačiū Laimi už išsamią informaciją. O dar norėčiau paklausti koki pasirinkti šilumos siurbli. Kad ir kaina nesikandziotu ir kokybė būtų patenkinama. O kokios firmos pas jus sumontuotas. Nes šiaip šs yra daugybė ir lengva pasiklysti gausybės informacijos. O firmų atstovai aišku kad girs savo prekę. Ir kokie ten yra greitaeigei šilumos siurbliai jei neklystu. Įdomu kiek kainuotų mano namukai elektra mėnesiui, jei gyvena vienas žmogus. Ačiū už atsakymą

  Patinka

 44. Anonimas says:

  Pas mane kinietiškas. Bet nesiūlau, dabar DAIKIN ŠS tiek kainuoja, kiek aš mokėjau už kinietį.
  Siūlau pasižiūrėti DIAKIN kainą pagal konkretų galingumą. Paskui galit palyginti su kitais gaminiais. Nežinau kiek tai tiesos bet manua šiuo metu rinkoje labai gera DAIKINO kaina.
  Gaminys irgi geras.

  Patinka

 45. Darius says:

  Dėkui už informaciją anonimas

  Patinka

  • Laimis says:

   Anonimas, tai buvau aš. Tik rašiau iš kito kompiuterio.
   Greitaeigiai tai vandens šildytuvai (boileriai) būna. Šilumos siurbliui (ŠS) reikia su dideliu šilumokaičiu (gyvatuku) boilerio.
   Preliminariai pagal šilumos siurblio galingumą priima ir šilumokaičio plotą. Jeigu ŠS 8kW, tai boilerio šilumokaičio plotas ne mažiau 2m2. 8×0,25=2. Su mažu gyvatuku ilgiau dirba ŠS daugiau sunaudoja elektros. Dėl karšto grįžtamo termofikato vasarą perkaista ŠS freonas, suveikia apsaugos, priverstinai stabdomas ŠS. Nors šilumos siurbliai daugumoje inverteriniai bet ne visų valdymas sugeba susidoroti su ŠS galios pertekliumi vasaros metu. Aišku pats boileris (talpa l) žiūrimas ir pagal gyventojų skaičių, kad visiems užtektų vandens.
   Jeigu imti šilumos siurblį su integruotu boileriu, ten kažkaip gudriau išspręstas šis klausimas. Ir mažesnis boileris ir gyvatukas mažesnio ploto bet viskas veikia gerai. ŠS su integruotu boileriu yra brangesnis, bet jeigu neturint tinkamo boilerio gal ir verta rinktis su integruotu.

   Patinka

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: