Reklama

Šilumos siurblys oras-vanduo


Sveiki planetos gyventojai,

šiame poste noriu papasakoti šiek tiek apie šilumos siurblius oras-vanduo. Dabar jau nepamenu kodėl mums šovė mintis statyti šilumos siurblį, tikriausiai iškasdino prieš kelis metus neaiškios dujų kainos ir abonentiniai mokesčiai, dokumentų tvarkymas ir su tuo susijusios papildomos išlaidos. Apie KK ar granulinį nebuvo net minties, daugelis man gali paprieštarauti, bet mano nuomone šios technologijos jau atgyvena, teršia orą kaimynams, reikalauja priežiūros, sandelio, sudėtingo šiluminio mazgo, akumliacinės talpos, kamino kurio pas mus net nėra ir t.t. Žodžiu namas turi tarnauti ir nešti gėrį man o ne aš jam ir kuo mažiau aš jam tarnausiu, tuo daugiau galėsiu džiaugtis jame gyvendamas ir veikdamas kažką prasmingo. Iš pradžių buvo daug svarstoma ką pasirinkti: gruntas-vanduo ar oras-vanduo. Po ilgų svarstymų gruntas-vanduo buvo atmestas, pagrinde dėl to, jog pas mus yra sausas žvyras, o vanduo ~70m gilyje ir tokiame grunte nėra šilumos nešėjo – vandens, dėl ko krenta efektyvumas. Taigi nesinorėjo sumokėti vien už gręžinius 20KLt ir turėti mažo efektyvumo šilumokaitį.

Pasirinkimas

Teko nemažai domėtis įvairiais gamintojais, apsilankyti parodose ir pas tuos kas jau naudojasi oras-vanduo. Atmintyje buvo gerai išreklamuoti Panasonic, Daikin, Mitubishi.  Vėliau pradėjau lyginti kiekvieno modelio parametrus, “navarotus“ ir kainas. Kuo įrenginys turi daugiau navarotų, tuo didesnė jo kainą, nors tie pribumasai energijos išlaidų nesutaupo o kaina pakyla vos ne dvigubai. Mitsubishi ir Daikin atkrito dėl didelės kainos, be to brangios ir detalės ir sunku gauti. Liko keli verti dėmesio:

Panasonic – geras daiktas, bet aukšta kaina.

Remko – puikūs parametrai, pribumbasų puokštė, bet kosminė kaina.

Energy Save – pigus, bet nėra normalių aprašymų, nekelia pasitikėjimo nors žmogus kuris juo naudojasi patenkintas.

Samsung – nugalėtojas, gera kaina, daug informacijos, geri parametrai, nebrangios detalės, turi puikų servisą, geri atsiliepimai.

Didžiausią įtaką pasirinkimui padarė pažįstamas montuotojas kuris užsiima vedinimo sistemų montavimų ir puikiai žino visų įrenginių pliusus ir minusus. Todėl jo argumentas, jog sus Samsung servisas yra labai greitas ir nebus problemų jeigu kas atsitiktų įrenginiui, bei pigi detalių kainą galutinai įtikino. Buvo pasirinktas kiek galingesnis 10kw (prie -2c gaminant+35C) Samsung EHS AEX100EDEHA/EU + AEN080YDEHA/EUTWL SWP2 200l boileris. ŠS prie -20C gali gaminti max 6,97kw  paduodamas 35C  vandenį ir sunaudodamas 3,56Kw. Namo poreikiai yra ~6kw.

Maniškis ŠS oras-vanduoyra split tipo, kai kompresorius yra lauke, o valdymo blokas su šilumokaišiu, pompa ir išsiplėtimo indu yra viduje.  Trumpai sakant išorėje yra kompresorius su garintuvu ir ten vaikšto tik freonas:

outdoor.PNG

O viduje yra vidinis modulis arba Hydro unit kuris turi šilumokaitį kurio pagalba vyksta šilumos mainai tarp vandens ir freono. Jame taip pat yra įmontuotas 6Kw tenas, cirkuliacinis siurblys ir išsiplėtimo indas:

indoor

shemaMontavimas

Visų pirma lauko moduliui reikia paruošti pamatą. Samsung dokumentacijoje nėra aiškiai aprašyta kaip būtent reikia daryti pamatą Lietuvos klimatui kur įšalas gali būti daugiau nei 1m, yra tik reikalavimai atstumui nuo sienos ir aukščiui. Todėl rėmiausi Remko rekomendacijomis. Iškasiau ~1,3m duobę, ją pripyliau žvirgždo, viduje palikau drenažinį vamzdį ir sutankinau, ant viršau du šaligatvio borteliai o ant jų rėmas. Tik padėklo apačioje nedariau, viskas ir taip nubėga ir susigeria.

Remko

Kai jau buvo paruoštas pamatas išoriniam moduliui užsakiau visą kitą įrangą. Montuojojai montuoja tik freoninę dalį, santechninę – santechnikai. Taigi panagrinėjęs santechninę dalį, pakalbėjus su keliais santechnikais buvo aišku kad jiems niekas neaišku ne vienas negalėjo papasakoti kaip tai turi būti daroma o dokumentacijoje irgi tik rekomendacijos. Taigi pasiskaičiau, pasikonsultavau su protingais žmonėmis, pasidariau schemą, susipirkau reikalingas dalis ir sumontavau santechninę dalį pats per kelias dienas. Taip pat pakabinau vidinį modulį, pajungiau elektros kabelius, pajungiau trieigį vožtuvą.

 

Kai viskas buvo paruošta, montuotojas turėjo pajungti freono vamzdelius ir paleisti siurblį. Pirmą užduotį jis atliko puikiai – sumontavo varinius vamzdelius, išsiurbė iš jų orą ir paleido freoną iš išorinio modulio (freaono yra iš gamyklos, jo pildyti nereikia jei vamzdeliai nėra ilgesni berods 15m). Tada kai reikėjo paleidinėti ŠŠ paaiškėjo, kad meistras nieko nežino – pirmą kartą mato. Už pajungimą sumoku 800Lt už pusdienį darbo ir kelis metrus vamzdžio.

Paleidimas

Teko imti dokumentaciją ir gilintis į parametrus. Šiaip įrenginį galima pilnai naudoti su gamykliniais nustatymais, tik reikia viską sutikrinti pvz. ar yra boileris, el. pakaitinimas, dujų katilas, data, laikas, norimos temperatūrų ribos ir t.t. Naudojimo instrukcija tiesa sakant nėra labai aiški, trūksta detalių paaiškinimų todėl pirmą kartą norint greitai susigaudyti bus sunku. Daug naudingos info radau samsung-heatpumps.co.uk  ir samsungehs.co.uk taip pat jų FB ir youtube. O čia parašyta kip turi montuotojai paleisti ŠS Samsung EHS non TDM split Manual 2014 November.

 

Naudojimas

Pultas

Pultas

Vedant elektros laidus name kartu buvo pravestas UTP kabelis ŠS pultui bei dar vienas kabelis rekuperatoriui valdyti patogioje vietoje. Dabar viską galima valdyti patogioje vietoje šalia dušo.

ŠS iš gamyklos turi ilgą laidą šiam tikslui, be to dabar šildymas veikia reaguodamas į termometrą kuris yra valdymo pulte (kairėje pusėje apačioje matosi skylutės). Tam reikia pakeisti kelis nustatymus ir perjungti fizinius jungiklius pačiame pulte. Kambario temperatūra dažniausiai nustatyta 20C, ŠS prikaitina iki 21C ir išsijungia, vėl pradeda šildyti kai nukrenta iki 19,5C. Žinoma tai vyksta 1-2 kartus per diena arba visai nevyksta jeigu šviečia saulė. Vidaus temperatūrą galima reguliuoti pagal grafiką nustatant kiekvienai dienai norimą temperatūrą ir laiką. Karštas vanduo dažniausiai nustatytas 45C, ir veikia pagal 24h laikmatį (karštam vandeniui kažkodėl tai negalima nustatyti savaitinio grafiko bei temperatūros pagal grafiką) įsijungia 4:00 prikaitina boilerį rytiniam dušui, išsijungia 20:00 kad nekaitintų vandens dienos tarifu nakčiai. Kadangi boileryje temperatūra palanki veistis  legionelėms tai Sekmadieniais 15h boileris automatiškai prikaitinamas iki 70C naudojant teną boileryje kury automatiškai valdo ŠS.

Sąnaudos

Samsung EHS turi savo sakičiuoklę, žinant namo šilumos poreikius galima preliminariai paskaičiuoti kokius bus elektros sąnaudos. Atrodo kad man skaičiuoklė veikia gana tiksliai, tik nežinau ar tiksliai atvaizduoja dujinio katilo sąnaudos kurios yra neįtikėtinai didelės 🙂 Skaičiuoklę “EHS Simulator“ galima atsisiųsti čia.

predict

Apskaičiuotas energijos suvartojimas. EHS – ŠS šildymui ir vandeniui

ŠS nerodo nei kiek sunaudoja nei kiek kartų įsijungia kompresorius, atskiro skaitiklio irgi nestačiau todėl galiu pasakyti tik kiek elektros suvartojama bendrai. Tiesa sakant šiais metais buvo pirma žiema kai rekuperatorius dirbo per žemės šilumokaitį, bet per didžiuosius šalčius vis tiek jungiau oro pašildymą, kad pūstų +20C pastebėjo, jog tai smarkiai padidina elektros suvartojimą, nes ant rekuperatoriaus maitinimo esu uždėjęs kwh matuoklį. Dabar turiu klausimą į kurį nežinau atsakymo, kas taupiau ar pūsti nešildytą orą 16-18C kas greitai atvėsina patalpas ar pašildyti orą iki 20C ir leisti ŠS daugiau miegoti? Tai galėsiu atsakyti tik žinant tikslias ŠS sąnaudas.  O optimalus variantas manau būtų paduodamą orą perleisti per šilumokaity kuris sujungtas su ŠS, taip būtų galima greitai prišildyti patalpas ir gerai atvėsinti vasara.

Vasara kai labai karštą įjungiu šaldymo funkciją, tada per grindinį šildymą paduodamas ~16C vanduo. pastebėjau kad to neužtenka, grindys yra vėsios bet kambaryje vis tiek karšta, dėl to būtų daug efektyviau vėsinti paduodamą orą o ne grindis.

Taigi bendras sunaudojimas nuo 13m, apsigyvenom 2014-09-03, deklaruodavom skaitiklio parodymus kada papuola, dėl to grafikai nėra gražūs. Tik 2016m sausį deklaravau nuo iki, nes buvo pačiam įdomu kiek prie tokių šalčiu bus sunaudota energijos. Energijos per 2016 sausį buvo sunaudota dieninės –  312Kwh, naktinės – 317Kwh, bendrai – 629kwh kainuojantys 74,12€. Priminsiu, kad šildoma 110m2 ploto, palaikoma 20-21C, maudomasi duše kasdien, 60w TV visą dieną ir vakarą įjungtas, rekuperatorius nuolat įjungtas.

 

 

Reklama

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

127 Responses to Šilumos siurblys oras-vanduo

 1. Laimis says:

  Jeigu naujos statybos namas, tai tikrai pasiteisins. Nes pagal reikalavimus jau ir tai tas namas gausis šiltesnis ir sandaresnis nei ligšioliniai. Jau nemažai žmonių įsirengę ir nelabai kas skundžiasi. Vieni džiaugiasi kad mažai moka, kiti džiaugiasi patogumu. Naudojant ir kitokius šildymo šaltinius išlaidos neturėtų būti kosminės. Dabar praktiškai eina kalba apie patogumus, ekologiją ir t.t. niekas nenori pelenus nešiot, semt, kaminus valyti ir t.t. Tik svarbu įrangos parinkimas pagal namo šiluminius poreikius. Svarbu ir sumanus sumontavimas. Kas gal ir tiktų kieto kuro šildymo sistemoje, nelabai tiks ŠS šildymo sistemoje. Kelių laipsnių svyravimai kieto kuro sistemoje praktiškai nejuntami, o šioje jau ir 1 laipsnis daug ką reiškia. Gali būti gana kokybiška įranga bei jeigu bus prastas aprišimas, atsilieps eksploatacinėse išlaidose. Vyrauja kelios nuomonės: rinktis galingesnį ir aišku brangesnį ŠS, kad jo užtektų ir per didesnius šalčius; kitas variantas rinktis mažesnės galios siurblį ir per šalčius pasišildyti židiniu ar kokia krosnele.
  Gerai kad renkat info apie tai. Nes jos prireiks. Kaip sakoma kuo daugiau žinai, žinai kad nieko nežinai :-).

  Patinka

 2. Lin Vis says:

  kuo daugiau žinai, žinai kad nieko nežinai 😀 mano namas iš keraterminiu lode 17,5 cm blokelių, apsiltinti 20 cm neoporo nuarmuota desis klinkerines plyteles, perdanga 30-40 cm vatos. manau netureciau susalti 🙂 kaip supratau is komentaru geriau rinktis su intergruotu boileriu? Siandiena dar vienai firmai užklausą išsiunčiau bus matyt ką jie atsius.

  Patinka

 3. Laimis says:

  Nepamirškit pamato ir grindų apšiltinimo.
  Kas tikrai rimtai skaičiuos ŠS turi klausti pas jus visų namo konstrukcijų medžiagų ir apšiltinimo storių. Kiek žmonių gyvens name.Tai reikalinga atlikti kiek įmanoma tikslesius namo šilumos nuostolius, karšto H2O poreikį ir pagal tai parinkti ŠS galingumą, boilerį.
  Integruotas geras daiktas nes viskas vieno gamintojo ir tikėtina išbandyti, pratestuoti sprendimai. Bet mes norim pigiau 🙂 :-). Prasideda tada kūrybinės dirbtuvės. Teisingai darot, kad užsiklausiat kelių tiekėjų. Idelus variantas būtų turėti namo šildymo sistemos projektėlį. Ar bent šildymo sistemų projektuotojo kažkokį skaičiavimų “primetimą“. Nes tada dar galima palyginti, ka paskaičiavo projektuotojas ir ką siūlo “praktikai“ montuotojai. Pasižiūrėti kur kažkokie skirtumai ir kodėl. Nes kartais teorija ir kažkiek nukrypsta. Aiškui tai vėl papildomos išlaidos, bet palyginus su viso namo statybos išlaidomis, tai nėra didelė suma.
  Mano nuomonė kuo daugiau surinksit info tuo bus geriau. Juolab dar turit laiko.

  Patinka

 4. icf says:

  Sveikas, primink kodėl trieigė pavara netiko? Kokia tinkama?

  Patinka

  • Mantas says:

   Tikriausiai per silpna buvo ir nepatikimai veike. Dabar ideta honeywel, jokiu problemu.

   Patinka

 5. Po says:

  Kur rekomenduotumėt kreiptis Lietuvoje (gerai būtų Kaune) dėl Samsung oras-vanduo sistemos įsigijimo? Namas 220 kvm, nedaug apšildytas, visur šildomos grindys. Sildykis.lt siūlo ir giria Daikin. Man toks kainuotų 4900 eu (tik išorinis ir vidinis blokai, vandens šildymas atskirai).

  Patinka

 6. Laimis says:

  Aš savo kompanijos nerekomenduoju 🙂 :-). Sunku kažkaip kitam pasiūlyti, paskui liksi kaltas 🙂 🙂 Bandyk pakalbėti su šia kompanija http://www.zaliojisiluma.lt/kontaktai/ . Kitas variantas “Samsung“ atstovai (jeigu galvoji samsungą įrengti) gali parekomeduoti normalius montuotojus. Dėl Daikin, dabar man atrodo, kada ženkliai atpigo. Verta labiau pasidomėti. Sanistal yra tokia įmonė gali šiuo klausimu padėti.
  http://industek.lt/apie-mus Šie kažkada buvo rekomendavę dėl daikino montažo, bet kažkaip tada buvo brangokoka.

  Patinka

  • Po says:

   Dėkui dėl montažo kontaktų, o gal dar turite patirties su įmonėm, kurios prekiautų Samsung oras-vanduo sistemom?

   Patinka

 7. Laimis says:

  Sveiki,
  Kaune Samsung atstovai atrodo yra šie:
  http://www.telepaslauga.lt/

  Patinka

  • Mantas says:

   Cia tie patys is kur pirko firma is kurios pirkau as. Siaip viskas ok su jais, dirba ne tik Kaune bet turi zmogu ir Vilniui.

   Patinka

 8. Laimis says:

  Aš ir manau, kad jeigu jau jais nepasitikėti, tai tada kuo kitu…
  Jie dar nurodo savo svetainėje įmones su kuriomis bedradarbiauja. Manau normalios įmonėlės.

  Patinka

 9. Jonas says:

  Sveiki,

  Ką manote apie šiuos šilumos siurblius:
  http://patalpusildymas.lt/daikin-silumos-siurbliai
  Nemažai teko domėtis, kurie gamintojai geriausi. Gal turite kokių nors patarimų?

  Patinka

 10. Laimis says:

  Sveiki,
  Aš manau vieni iš geriausių šilumos siurblių. Jie yra vieni iš seniausių gamintojų šioje srityje. Gana tyliai veikiantys ir kokybiški kompresoriai. Prieš kokius 3-4 metus šių siurblių kainos buvo gana didelės, dabar kiek pasidomiu tai ženkliai sumažėjo. Ar konkurencija didėja ar tiesiog paklausa išaugo šių sistemų ir gamintojui bei pardavėjams apsimoka pamažinti kainas. Gal gamyba iškelta į kokias kitas šalis. Pvz. Slovakijoj gal surinkinėja šį JAPONA. Bet tai ne bėda, DAIKIN, nenorės gaminti šššė po savo ženklu. Tai manau tikrai vertas gaminys. Aišku reiktų pasidomėti ir kitais gamintojais, kad būtų galima sulyginti kainas ir įrenginių technines charakteristikas. Kokias funkcijas, privalumus ir galimybes galima gauti už siūlomą kainą. Gal montuotojai turi pasidarę statistinius stebėjimus LT sąlygomis, kaip šilumos siurblys dirba prie žemesnių temperatūrų. Prie šalčio visų siurblių naudingumo COP krenta, bet reiktų pažiūrėti kurio šis rodiklis geriausias. Kiek girdėjęs DAIKIN’ai dirba ir be pagalbinių tenų ir prie didesnių minusinių temperatūrų. Geras COP ir t.t. DAIKIN turi ir galimybę valdyti internetu. Nors tai ir nėra didelė naujiena ir kituose gaminiuose tokios funkcijos yra.
  Kitas dalykas svarbus kas paskaičiuos ir parinks ŠS galingumą, atliks montavimą, bei garantinę ir po garantinę priežiūrą. Aišku galima galvoti, kad kokybė aukšta ir nereiks nieko remontuoti, bet deja nieko nėra amžino.
  Ar noriai įrenginio montuotojai parodys savo atliktus darbus, papasakos apie ekploatacinius niuansus.
  Manau pasirinkę DAIKIN tikrai nesigailėsit, o norėdami pasirinkti kažką panašaus, bet pigesnio turit parinkti daugiau informacijos, pasiklausinėti, palyginti parametrus.

  Patinka

 11. Jonas says:

  Ačiū Jums už išsamų atsakymą!

  Patinka

 12. Raimis says:

  Tai galim daryti prielaidą, kad silumos siurbliai oras vanduo padidina elektros išlaidas beveik trigubai(iš grafikų taip sprendžiu). Taigi, ar verta ši įranga tokiu išlaidų jūsų nuomone?

  Patinka

  • Mantas says:

   Jeigu gerai suprojektuta, aumontuota ir sureguliuota tai viskas ok. Bet pas mus dabar labai auku gauti kokybiska paslauga net jeigu moki brangiai ir eini pas zinomas firmas.

   Patinka

  • Laimis says:

   Taip padidina, bet kaip jūs galvojat žiemą šildytis? Malkos, granulės, dujos?

   Kainuos malkos, kapojimas, sandėliavimas, nešiojimas, pelenų sėmimas, kamino valymas.

   Granulės ir kainuos, jeigu norėsit pigiau granulių turėsit pirkti didesnį kieką sezonui. Vėl reikės kažkur pasidėti. Granuliniai katilai ir nėra pigūs.
   Dujos jeigu yra tai gerai, bet jeigu reikia atsivesti, išpildyti visokius ESO reikalavimus vėl kainuos.
   Vienas džiaugiasi įjungdamas ir išjungdamas mygtuką sezono pradžioje ir pabaigoje. Kitam smagu ir malkas pakapoti, plaučius pravėduoti ir pasimankštinti 🙂
   Visi variantai įmanomi.
   Klausimas “ar apsimoka“ toks sunkiai atsakomas… Kaip ir kiti panašūs dalykai. Ar apsimoka remontuoti butą? Galima ir taip gyventi. Ar apsimoka statytis naują namą? Galima ir nuomuotis kokį butuką ar įsigyti. Ar apsimoka nusipirkti naujesnį automobilį. Galima dar ir su senu brūžinti :-).
   Patogumas – pagrindinis argumentas. Aišku jis kainuoja, bet manau verta. Jeigu žmogus suranda pinigų pasistatyti namui, tai nejaugi negali surasti dar 6-8 t. eur. ( nu gal ir mažiau 🙂 ) moderniam šildymui įsirengti? Kad nereiktų pečkūriauti 🙂 ???
   Galit pasiskaičiuoti kiek jums kainuotų vienokia ir kitokia sistemą įsirengti, aptarnauti ir eksploatuoti.

   O kad lietuvis – lietuvui tikras brolis tai gi visi žinom :-). Kaip turguj nusiperkam auto iš dviejų padarytą, tai taip ir su visais kitais darbais ir paslaugomis galim likti nepatenkinti.
   Bet reikia bandyti, žiūrėti, domėtis, klausinėti ir t.t.
   Ir priimti sprendimą , kuris bus geriausias 🙂 :-).

   Paspaudė "Patinka": 1 person

 13. Anonimas says:

  pastudijuokite silumos siurbiu parodymu lentele prie piusines temperaturos ir prie minusines

  Patinka

 14. Anonimas says:

  atkreipkite demesi i cop prie lauko temperaturos -15 gal aiskiau pasidarys kuris siurblys geriau veikia nevien salciausiu metu sezonu.

  Patinka

 15. Anonimas says:

  beja kainorastis 4 men. senumo

  Patinka

 16. Laimis says:

  Puiki informacija. Palyginti ŠS manau garsių įmonių, galėtų dar ir fokiškų būti 🙂 🙂 Tik trūksta nedidelio menkniekio, kokius plotus šie aparatai apšildo? Kokios namų izoliacinės savybės? Nes manau teisinga būtų palyginti panašaus dydžio ir panašių izoliacinių savybių apšildomus pastatus. Būtų galima palyginti 1m2 apšildymui tenkančias sąnaudas. Manau tai sunkokai įvykdoma.
  Gali būti, kad skirsis rodikliai dviejų vienodų identiškų siurbliu, apšildančių vienodo dydžio pastatus. Kodėl? Todėl, kad namo išpildymas su kažkokiais minusėliais arba šildymo sistemos ir pačio ŠS montavimo įrengimo niuansai.
  Manau labai didelių skirtumų tarp rodiklių nėra. Lyg ir Panasonic keliais punktais geresnis 🙂 :-)? Bet gal ir norima tą parodyti..? 🙂 :-).

  Patinka

  • Mantas says:

   Laimi,

   lyginti kokius plotus šš apšildo yra visiška nesąmonė. Visų pirmą reikia žinoti namo šiluminius poreikius, o tada rinktis šš tiems poreikiams patenkinti. Jeigu yra du šš generuojantys 10Kw tai jie ir generuos 10Kw o jau kiek namui reiks tos šilumos tai priklausys nuo jo šilumos poreikio.
   Sutinku kad šš įrengimas yra labai svarbu, turiu pvz. kai toks pats šš kaip mano pastatytas 80m2 šiltam namuke, bet dirba be paliavos nes yra blogai sureguliuotas.

   Patinka

 17. Laimis says:

  🙂 na aš kažkaip panašiai ir norėjau pasakyti. Iš pateiktos informacijos suprantu, kad šie siurbliai jau yra sumontuoti ir atitinkamai paskaičiuoti ir parinkti konkretiems apšildomiems plotams? Tikėtina, kad viskas taip ir bandyta padaryti. O jeigu lentelėje pateikti tik įmonių prekiaujančių ŠS teorinė informacija tai vėl kas kita. Nes esu radęs pas pardavėjus tokios info, kad dirba ir šildo ŠS prie -32*C šalčio.
  Info pateikėjas nori informuoti, kurie įrenginiai lyg ir pranašesni prieš kitus. Nežinau ar galima taip teigti, bet manau ir čia suveikia žmogiškasis faktorius. Gali būti gera įranga, bet įrengta netinkamai ir visi tie COP eis šuniukui ant uodegos. Manau po 10metų, o gal anksčiau bus specialistų, turinčių pakankamai žinių ir patirties įrengiant tokias sistemas.

  Patinka

 18. Laimis says:

  O dar Mantai paminėtas namukas 80m2.
  Sakėt ŠS dirba nesustodamas? Jeigu sakot su apšiltinimu viskas gerai, su ŠS ir viskas tvarkoje, tai kas ten gali būti nesureguliuota? Kur ŠS energija pasideda jeigu įrenginys puškuoja nesustodamas? Jeigu grindinis šildymas įrengtas ir ŠS dirba ištisai, tai manau “nenuima“ ŠS galios, namas “nepasiima duodamos energijos“ trumpi, nepakankami gyvatukų ilgiai, arba jie užsukti, o gal per koki viena viskas cirkuliuoja? Tai gaunasi ŠS dirba “pats dėl savęs“?

  Kitas dalykas per didelis srautas. “Neužsilieka“ šiluma. Ji “ateina ir vėl išeina“. “Nespėja“ grindinio vamzdeliai atiduoti šilumos betonui.
  Aš bandyčiau atsukti pilnai visas gyvatukų atšakas ir cirkuliacinį nustatyti min greičiu. Ir tada žiūrėti, kaip, kur, kas šyla, kas ne. Aišku pradžioje gali tekti padidinti paduodamą T, bet paskui viskas turi atsistoti į savas vietas. Nors sakoma, kad grindiniame turi būti srautas didesnis, bet reiktų išbandyti visus variantus.

  Patinka

  • Mantas says:

   Nežinau kas ten blogai, nesigilinau, tik žinau kad 2a yra radiator, gal jie ten viską gadina.

   Patinka

 19. Laimis says:

  Radiatoriai gali gadinti. Jeigu 1 cirkuliacinis varinėja ir grindyse ir per radiatorius. Kiek žinau grindiniam reiktų didesnio srauto, o per radiatorius lėtesniu. Su vienu cirkuliaciniu sudėtinga gal tai pasiekti.
  Ir taip gali būti, kad pagrindinis ratas eina per radiatorius.
  Kažkada matavau T tai, praktiškai ta pati temperatūra ant išėjimo iš radiatoriaus, kaip įėjime na gal 1-1,5C skirtumas.
  Nežinau kas tie žmonės jums draugai, bičiuliai ar šiaip. Aš bandyčiau perjungti cirkuliacinį į min greitį, truputėlį padidinti 1-2
  C ŠS paduodamą T, nes gali jaustis vėsuma sumažinus srautą. Ir pora dienų pažiūrėti. Turi ŠŠ siurblys sustoti.

  Patinka

 20. Milda K. says:

  Jeigu jau atvestos dujos, ar verta keisti į šilumos siurblį oras-vanduo. Iki šiol šildėmės daugiausia malkomis, bet jau atsibodo.Pradėjom derybas su firma dėl šildymo oras-vanduo įrengimo, bet draugai nepataria. Sako.kad dujomis šildytis bus pigiau.Gal kas turi patirties?

  Patinka

 21. Laimis says:

  Yra tokių pavyzdžių. Žmonės šildėsi dujomis. Kaip žinome kietėsi dujų kainos, brango. Įsirengė oras-vanduo ŠS. Apie 30% buvo pigiau nei dujomis. Dabar vėl dujos kažkiek atpigo. Tai tas skirtumas sumažėjo. Ar mes žinome ant LT kiek už kelių metų kainuos elektra arba dujos? Nežinome.
  Jeigu pas jus namuose jau įvestos dujos, tai viena situacija.
  Jeigu ne, tai dujų įvedimas dar kainuos, dujinis katilas pigesnis už ŠS, bet manau dujų įvedimas ir visi darbai gali kainuoti ir apie 3000-4000 EUR. Jiegu neįvestos dujos, tai derinimai, projektai, leidimai ir pnš. užtruks apie metus.
  Dujomis šildytis nebus pigiau nei su ŠS, bet patogumas panašiai kaip ŠS, įjungiai ir papildomai nelabai ką reiks daryti.
  Dujinis šildymas be problemų šildys ir per šalčius, o oras-vanduo prie šalčių jau naudos daugiau elektros gali net ir neužtekti šilumos. Kritiniu atveju gali būti reikalingas papildomas šildymo šaltinis, jūsų atveju būtų užkuriamas turimas kieto kuro katilas. Tokių dienų nėra daug bet visko žiemą būna. Jiegu galvojat pasilikti ir kieto kuro katilą galima įsirengti mažesnio galingumo ŠS, įvertinant, kad per didesnius šalčius pasikūrensit KKK.
  ŠS oras-vanduo įrengti užtruks daug trumpiau, nereikia jokių leidimų ir derinimų. Oras-vanduo ŠS pigiau šidys karštą buitinį vandenį ypač nešildymo periodu.
  Jeigu pas jus radiatorinis šildymas tai su dujomis šildyti būtų geriau. Oras-vanduo sistemai geriau tinka grindinis šildymas, efektyviau veikia sistema, mažiau reikia už elektrą mokėti.
  Manau reikia labai rimtai įvertinti esamą situaciją, kokios namo izoliacinės savybės, kokia esama šildymo sistema ar yra name dujos ar nėra. Kokia šildymo sistema labiau tiktų pagal jūsų situaciją, kad nereiktų kardinalių pertvarkymų ir didelių investicijų, paskaičiuoti kokios išlaidos būtų įrengti vienokią ar kitokią sistemą.

  Labai padrikai papasakojau iš savo ir kitų patirties. Kiekvieno iš mūsų atvejis kitoks todėl reiktų spręsti individualiai ir pažiūrėti, kas jums tiktų geriausiai.

  Reikia surasti montuotojus ar meistrus, kurie tai atliktų atsižvelgę į esamą situaciją. Dažnai nelabai kas nori terliotis ir pasako viskas čia pas tave “šūdas“, “nesąmonė“ “kas čia pas tave taip darė“ reikia viską išmesti lauk ir daryti per naują 🙂 :-).

  Patinka

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: