Pertvaros


Sveiki dvikojai primatai,

Postas apie pertvaras, veiksmas vyko gūdžiais 2014 metais  Vasario-Balandžio mėnesiais.

Pertvarų reikėjo lengvų, negalėjau sau leisti mūryti iš plytų, nes nėra jokio pamato, nors pagal konstruktorių būtų ir plytos ne bėda. Gipso sienų nenorėjau nes pasirodė per daug žaidimo, transporto, dulkių ir šiukšlių, vienas draugas labai ilgai užtruko su gipso pertvarom nors mano kaimynas labai greitai susidėjo… Iš pradžių buvau labai susižavėjęs Fibo pertvarų blokeliais, jie reklamuojasi, kad galima iš karto glaistyti, kas atrodo kaip ir turėtų sutaupyti pinigų, bet tai visiškai priklauso nuo to kas tuos blokelius klijuos ir už kokią kainą nes galima sumūryti greitai ir pigiai o po to glaistymui išleisti dvigubai daugiau dėl nelygumų. Fibo taip pat nepatiko dėl to, kad jiems reikia staklių norint juos gražiai nupjauti, tos staklės naudoja vandenį, taigi praktiškai dirbti Kovo mėnesį kaip ir nebuvo jokių šansų. Galiausiai Fibo burbulas subliuško kai pamačiau kaip kaimynui išmūrijo, sakė patyre mūrininkai… rezultatas – plytų sienos lygumas. Ir tokios sienos niekaip nenuglaistysi nepraėjus tinku, nes pvz. Knauf Super Finish glaistas tinka formuoti nuo iki 3 mm storio sluoksnį. Sakė skundėsi mūrininkai, kad naudojant putas nėra kaip patiesinti blokelio, kas irgi yra tiesa. Dar viena teorija yra, kad kaimynas prieš pradedant darbus tubūt pasakė, kad sienas tinkuos bet kokiu atveju, tai mūrininkai matyt nematė reikalo stengtis 🙂

PertvarosPradėjau domėtis dujų silikato blokeliais arba kitaip dar vadinamus akyto betono. Apie juos sužinojau iš bendradarbio, kuris jis labai patenkintas. Iš esmės jie visi vienodi skiriasi tik matmenų tikslumas, nuo ko labai smarkiai priklauso sienos lygumas. Iš neigiamų savybių galima paminėti tai, kad šie blokeliai nepasižymi geromis garso izoliavimo savybėmis. Taigi tarp kaimynų, kur turėtų būti ~50 dB tokių pertvarų nepastatysi. Bet mano įsitikinimu vienos šeimos namui  labai aukštų garso izoliavimo savybių neriekia, juk niekas balių už sienos nedarys, juk ne svetimi žmonės o jeigu ir darys, tai jokios sienos neapsaugos nuo triukšmo per duris ir ventiliacijos kanalus. Čia truputi radau įdomų garso stiprumo lentelių ir jeigu gerai viską supratau tai tarp 35db ir 40db mano ausis tikrai nepajus jokio skirtumo 🙂 Labiausiai man patiko šita citata: “We get a sound level drop of 6 dB per doubling of distance.“ Taigi jeigu aš turėčiau kvadratinį kambarį, kuriame viena siena būtų iš gipso Rw=40dB o kita iš dujų silikato RW=34dB o vidurį kambario veiktų TV (pvz. baltas triukšmas pastoviu garsu), tai prie dujų silikatų sienos stovėdamas 2m actumu, prie tų pačių sąlygų girdėčiau tą patį ką ir prie gipso sienos stovėdamas 1m actumu. Garantuoju, kad tokio garso skirtumo nepajustų 99% žemės gyventojų 🙂 Melomanai, pataisykit jeigu aš klystu… Dar galima paminėti, kad dujų silikato blokeliai labai, labai, labai geria drėgmę ir netgi vandenį, tiesiog galima naudoti kaip sugertuką. Pvz. jeigu blokeliai sausi, ir aš paimčiau puse stiklinės vandens ir šliūkštelėčiau į sieną, tai nei vienas lašas nepasiektų grindų, tik suputotų ir viskas akimirksniu susigertų 🙂 Bet aš čia matau ir teigiamų savybių, nes drėgmės per daug niekada nebus, o jeigu jos trūks, tai blokeliai ją atiduos, juk drėgmė iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta 🙂 O bet tačiau, ant blokelių dedasi tinkas, glaistas ir dažai. Dar vienas trūkumas tai, kad yra mažo tankio, o tai reiškia, kad ir termoakumuliacija nėra didelė.

Taigi pasirinkau Aeroc Element 100 dėl geros kainos ir pristatymo laiko, čia vėl nugalėjo Vėjuva. Tuo pačiu metu ieškojau mūrininkų, bet norėjau tik rekomenduotų. Gavau kelis kontaktus, keliems pavyko prisiskambinti, vienas užsiėmęs, kito eilės galo nesimato o su trečiu išvis neišeina susišnekėti, matyt nelabai darbo nori… Trūko kantrybė, perskaičiau gamintojų instrukcijas, peržiūrėjau youtūbė filmukus ir nusprendžiau pabandyti daryti pats tol kol lauksiu mūrininkų… Nu ir ką, pabandžiau ir nusprendžiau, kad nieko čia sudėtingo nėra, taip belaukdamas puse pertvarų susiklijavau pats, kol neatsibodo. PO to bandžiau skambiti vėl mūrininkams, bet vėl nepavyko, taigi sukandus dantis teko pasibaigti pačiam. Viso pertvarų yra ~105m2, blokelių buvo ~108m2, kaina ~20Lt/m2.

Blokelių statymo instrukcija labai paprasta – pirma eilė ant skiedinio, kad būtų galima palyginti, toliau klijuojasi su spec. klijais (putomis arba maišyti galima vietoje). Dėl angokraščiu normalios info niekur neradau, kaip nori taip daryk, vos ne suremk ir palik. Bet pasikalbėjau su savo konstruktoriumi, jis kaip tik remontą darėsi, o jo buto pertvaros buvo iš dujų silikato ir ties durimis buvo suskilinėję, o tvirtinta buvo dviem armatūros strypeliais. Taigi dėl šventos ramybės sąramas išbetonavau.

Blokelius klijavau klijais, taigi išbandžiau kelias rūšis ir jeigu reikėtų rinktis vėl, pirkčiau illbruck PU70. Nors šie klijai kainuoja daugiau bet jų tikrai daugiau užtenka, be to nepalyginamai maloniau dirbti. Trumpas palyginimas:

 • Penosil StoneFix – palyginti pigūs, praktiškai neįmano purkšti ant vertikalių paviršių nes putos pavirsta sirupu ir nubėga, išeiga vidutinė, klijuoja gerai.
 • illbruck PU70  – brangųs, galima nusipirkti tik vienoje vietoje kitoje pusėje Vilniaus, labai gerai klijuoja, galima purkšti vertikaliai
 • Lietuvių biznierių užsakymas made in Turkey –  pigūs, struktūra tokia kaip poliuretaninių putų, jeigu nebūtų užrašo sakyčiau kad tai paprastos putos, naudojau tik kai pritrūkau labai nedaug paskutinei eilei, blogai klijuoja, visiška klaida.

putos blokeliams klijuoti

Pistoletą blokelių klijams naudojau Penosil, nes Made in China iš Senių jau buvo išėjęs užtarnauto poilsio po namo šiltinimo. Man pistoletas neužsikimšo, visada praplaudavau valikliu kai keisdavau klijų balionėlį, be to niekada nepalikdavau pistoleto be klijų balionėlio. Tiesa, vieną kartą palikau pistoletą su valiklio balionėliu, tai acetonas apgraužė pistoleto atbulinį vožtuvą  (plastikinį šratuką) dabar bėga putos nusukus balioną… 😦

Blokelius pjausčiau paprastu pjūklu, nenorėjau daug investuoti, todėl nusipirkau patį pigiausią, galvojau vistiek daug neprarasiu. Na ir ką, man jo užteko ~40m2, po to pradėjo jaustis, kad nebelabai pjauna. Paimiau bulgarkę, pagalandau ir vėl kaip per sviestą, tik kuo toliau, tuo dažniau galąsti reikėjo, matyt dėl temperatūros galandant metalas suminkštėjo.

Tik vėliau išsiaiškinau, kad faktiniai Aeroc Element 100 blokelių matmenys oficialiai nėra vartotojo naudai, t.y ne 100x400x600 o 100: 99±1,5 x599±1,5 x 398±1,0  taigi realiai vienas blokelis yra 0.024 m3 ir paletėje ne 1.44 m3 o 1.42 m3 🙂 juokas juokais bet siena tikrai gaunasi mažesnė, sudėjus jau 4 eiles skirtumas beveik -1cm.

aeroc

PS.

Dar pamiršau labai svarbų dalyką – apdailą. Dėl ko labai sukau galvą ir praleidau daug laiko beieškodamas atsakymo, gamintojai sako kaip nori taip daryk. Taigi pasitariau su savo apdailininkais ir pertvaros buvo du kart gruntuotos SAD-54 pratrauktos Rotbandu o po to nuglaistytos Sheetrock po to gruntuotos Brillux gruntu, ir nudažytos. Visa apdaila su dažymu kainavo 12 (gruntavimas, tinkavimas Rotbandu )+25 (glaistymas, gruntavimas dažymas) = 35Lt/m2 + medžiagos. Gerų dažų kainos su nuolaida prasideda nuo 20Lt/L mes rinkomės Brillux. Sheetrock susipirkau Ermitaže buvo akcija berods po 54Lt kibiras jis būna made in Germany arba in USA sako amerikoniškas geresnis bet iš esmės tai geri abu, dabar Sheetrock nupirko Knauf ir Amerikoniško kažin ar bus LT rinkoje apskritai. Rotbandas būna dviejų rūšių, made in Germany ir Made in Latvia, kaina ir kokybė skiriasi todėl pirkau Vokiška ~ 40Lt/30Kg.

Keletas nuotraukų su komentarais:

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

20 Responses to Pertvaros

 1. Gediminas says:

  Illbruckų mokiveži turi. Tik kaina ~30lt.

  Patinka

  • Gediminas says:

   Tiesa, aš irgi svarsčiau tarp akyto betono ir fibų. Pasirinkau fibo, nes alia lygūs, galima putom klijuot. Bet ar antrą kartą juos rinkčiausi, tai abejoju. Su putom klijuojant menkiausia klaida ar nelygumas blokelyje (o jie nėra tokių tikslių matmenų, kaip giriasi. Na, bent jau man pakliuvusi partija) po to daug darbo kainuoja, nes putos nesuteikia galimybės labai taisyt kažką. Ir aišku pjaustymas taip pat vargas, jeigu be staklių.

   Patinka

 2. Ignas says:

  Namą statausi iš dujų silikato – patinka.
  Bet vidinėms sienoms tai vienas blogesnių pasirinkimų, mano supratimu.
  Jis netvirtas (sunku kabinti kažką) ir prasta garso izoliacija.
  Privalumą jau minėjai – rodos pigu ir greita. Bet juk sau namą stataisi o ne pardavimui. Šiaip pardavimui, spėju, iš Element 100 nepastatysi – abejoju ar jie atitinka statybos B normas.
  Koks Element 100 garso laidumas? Spėju, girdėsi ką negarsiai kitame kambaryje kalba.
  Tad kol ne vėlu, pasidaryk bent 5 cm vatos ir dvigubo gipso sienelę iš garso šaltinio pusės 😉
  O geriausios vidinės sienos – tos kurios sunkiausios. Pats svajoju iš betono pagrindinę laikančią sieną išsilieti. Bet žiūrėsim kaip gausis. Arko 12 ar Brolio 14 visai geras sprendimas.

  Patinka

  • Ignas says:
   • dar vienas dujų silikato trūkumas – nėra šilumos akumuliacijos ir prastas šilumos laidumas. Ty blokeliai skirti lauko sienoms. Na, tiktų šalto kambarėlio/garažo ir namų atskyrimui.

   Pastabėlė: “Blokelius klijavau klijais“. Klijavai gi putomis 😉 Dujų silikato gamintojai klijais vadina smulkų spec skiedinį parduodamą maišais. Šiuo dirbti gal geriau nei putomis. Pigiau, gali koreguoti blokelius. Su spec lopetėle (kaušeliu) klojasi greitai.
   O Bandžiau Ceresit CT84 putas blokeliams. Nepatiko. Kad tik dar paprasčiau ir greičiau.

   Patinka

  • Mantas says:

   Ką reikėjo pakabinau, nebuvo dėl to jokių problemų, tūlikas, kriauklė laikosi puikiausiai reikia tik kaiščių atitinkamų. Rw – 35dB Pagyvensim pamatysim, kol kas durų nėra tai negaliu nieko pasakyti, be to dar nėra ir kas triukšmautų 🙂

   Patinka

 3. namukas says:

  Savo Fibo blokelių pertvaroms klijus taip pat pasirinkom illbruck PU70, kurie labai gerai suklijuoja vertikaliai ir horizontaliai. Klijai iš kart pradeda kietėti, labai tvirti (teko išbandyti ir patiems šiek tiek kai siaurinom kelias durų angas, nes visa kita išmūrijo meistrai 🙂 ).
  Visi kiti klijai skystalas manau, nes pritrūkus teko pabandyti su Pensosil, tai nieko gero, paprastos putos, tvirtumo neturi, klijai susiploja ir nieko nelieka.

  Pačiam mūrijimui tai manau reikia turėti šiek tiek kantrybės, pas mus gana kruoščiai pasistengė meistrai ir lygiai išmūrijo, esam patenkinti nes iš kart galima plyteles ant sienų klijuoti ar glaistyti.

  Patinka

 4. Laurynas says:

  Šaunuolis, kad pats pasidarei:) Su tais statybininkais taip ir būna. Pažada, lauki tris savaites ir galiausiai pasako, kad nedarys.
  Reikėtų gal likučių įraša padaryt. Pas mane liko 2 flakonai PU700, bučiau atidavęs pigiau:)

  Patinka

  • namukas says:

   Bendrai surasti kas sumūrys pertvaras ypač sezono metu – misija neįmanoma. Pamenu labai sunkiai prisiprašėm kad mums jas sumūrytų, o ir tie patys apsiėmę mūryti labai dejavo kad gavo lėto kruopštaus darbo, nors dirbo tik savaitę…
   Klijus Ilbruck mums pasisekė, nes pavyko sutarti su pardavėju ir priėmė juos atgal, buvo likę gal 6-7 flakonai.

   Patinka

 5. Jaroslavas says:

  Gal galite pasidalinti kontaktais kas murijo jums pertvaras.
  Aciu.
  jarekg85@gmail.com

  Patinka

 6. Anonimas says:

  Kiek laiko uztruko sumuryti visas pertvaras ir issibetonuoti saramas?

  Patinka

  • Mantas says:

   Dabar sunku pasakyti, nelabai atsimenu, apie pora mėnesių po darbo. Sąramos tai greitai, pora lentų ir ilgas medvaržtis tarp jų 🙂

   Patinka

 7. Giedrius says:

  Sveiki, na būtu įdomu sužinoti ar nesigaili mūrines pertvaras iš dujų silikato? kaip su garso izoliacija? Pats siuo metu sprendžiu klausimą ką rinktis, tad įdomi kitų patirtis

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki,
   nesirinkičiau kitą kartą, prastoka izoliacija. Bet prie to dar manau labai prisidedza ir tai, jog visos namo grindys yra vientisos. Kitą kartą daryčiau pamatukus kievienai pertvarai ir atskirčiau kambarius.

   Patinka

   • kiwinamas says:

    Sveikas,

    o kodėl darytum pamatukus kiekvienai pertvarai? Aš neseniai pats išsiliejau pamatus, ir šiek tiek gailiuosiu dėl vidinių pamatukų. Padariau overkil’ą. 20cm haus, 50cm aukšto…

    Vidinės juk niek nelaiko tavo atveju? Kokios problemos?

    Patinka

 8. Jonas says:

  Sveiki, koki siltinima klojote ir kiek cm pries betonuojant grindis ? Ar pertvaros dar laiko ? 🙂 niekas nepasedo ?

  Patinka

 9. Jonas says:

  Sveiki, koki siltinima klojote ir kiek cm pries betonuojant grindis ? Ar pertvaros dar laiko ? 🙂 niekas nepasedo ?

  Patinka

 10. Jonas says:

  Sveiki, koki siltinima klojote ir kiek cm pries betonuojant grindis ? Ar pertvaros dar laiko ? 🙂 nes turiu analogiska situacija

  Patinka

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: