Grindų betonavimas


Sveiki Marijos žemės gyventojai,

Nežinau ar ką naujo galima parašyti apie grindų betonavimą todėl bus trumpas ir aiškus įrašas su daugiau vaizdine medžiaga kaip tai vyksta ir keli patarimai planuojantiems betonuoti grindis.  Rinkoje yra visa puokštė grindų betonuotojų, todėl pasirinkti nebuvo ne lengva. Pasiskaičiau, pasitariau su A&A namukas ir sukirtau su tais pačiais betonuotojais. Iš pradžių mąsčiau pirkti medžiagas pačiam, bet patingėjau rūpintis visais tais reikalais, bijojau per mažai/per daug smėlio ar betono užsakyti. Taigi betonuotojai maža mašinyte atsivežė smėlio per pora kartų, kelias paletes betono ir pradėjo darbus. Iš pradžių atsimatavo aukščius su tokiu skaitmeniniu vandens gulsčiuku ir pagal juos suklotas polistirolas buvo 1cm per žemai negu kad aš planavau.  Nusprendžiau, kad betono daugiau nepilsim, grindų neaukštinsim ir darysim standartiškai 6,5CM. Betonuotoaji iš karto pradėjo verkti, kad jiem padidėja darbo, kad daugiau kainuos ir kad labai ilgai grindys įšilinės.

Taigi prasidėjo darbas: du maišo betoną, vienas laiko ožį kitam gale (žiauriausias darbas), vienas 20% laiko lygina grindis  ir kartais laiko žarną  80% – šneka apie futbolą, vienas (pats mažiausias) paskirsto ir užtrina betoną, vienas (vadas) 100% pizdielina,  šneka apie futbolą ir kartais palaiko žarną. Žodžiu tokio blogo komandinio darbo dar nesu matęs…. 🙂

Kadangi  grindinio šildymo vamzdeliai buvo prikabinti specialiomis kabėmis prie polistirolo, vietoj armatūros naudojo fibrą. labai įdomus dalykas yra tai, kad tiek dedant fibrą tiek armatūros tinklą kaina nesikeičia, nors ta firba palyginti nieko nekainuoja ir jos labai nedaug reikia (sauja ant 35kg cemento maišo). Dar veinas didelis minusas yra tai, kad betono žarna maskatuojasi į visas puses ir išdaužo prikabintus grindinio šildymo vamzdžius, dėl to ją reikia stipriai laikyti, ką aš praktiškai visą laiką ir dariau nes betonuotojams nelabai įdomu, kad keli vamzdeliai išėjo iš savo vietos.

Ir dar, betonuotojams pasakiau, kad padarytų duše nuolydį, spėkit ar nepamiršo? O kas blogiausia, tai, kad aš pats prisiminiau tik, po kelių dienų. Dabar teks formuoti nuolydį ne išimant o pridedant… 😦

Dėl lygumo kol kas negaliu labai komentuoti kol nėra grindų dangos, bet kelis nelygumus jau esu pastebėjęs.

Ką daryčiau kitą kartą

 • Riščiau vamzdelius prie armatūros tinklo, jokiu būdu nenaudočiau kabių. Susitarčiau su betonuotojais, kad pirma atvežtų armatūrą jeigu pirkčiau medžiagas iš jų.
 • Nepasiduočiau provokacijoms ir dėčiau daugiau betono jeigu tik reikėtų. Prigąsdino, kad papildomai kainuos, bet paskaičiavus gaunasi, kad tereikia vos vienos mišalkos ir 15min daugiau darbo, taip kad ta kaina nesūrėtų smarkiai išsipūsti, o jeigu jie nemoka skaičiuoti, tai tektų padaryti už juos.
 • Tikriausiai nepatingėčiau užsakyti medžiagų pats. Susitaupytų keli šimtai litų kuriuos už tokį sunkų darbą galėčiau išleisti savo malonumui.
 • Rinkčiausi tik patikimus betonuotojus su rekomendacijom bent iš kelių klientų.

 

 

 

 

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

21 Responses to Grindų betonavimas

 1. iknamai says:

  pas mus situacija buvo panaši, vietoj suplanuotų 6,5 cm, vietomis pylėm net 8 cm,dėl ko betonuotojai nebuvo labai patenkinti, bet pinigų papildomų neprašė. Santechnikai perspėjo, kad betonuotojai dirbs kaip drambliai, tą į visas puses besiplaiskanti šlanga mum ypač nepatiko, tad teko gerą pusdienį ant jos prastovėti 🙂

  Patinka

 2. Artūras says:

  Ar plastifikatoriaus nepyle?
  ICF vidiniu sienu deka tikriausiai nenaudojai kompensacines juostos?

  Patinka

 3. Audrius Ne says:

  keistai atrodo vietomis grindys, smėlio spalva nepatinka 😐

  Patinka

 4. aš žadu betonuotis užgeros savaitės, ieškau kad su medžiagom būtų, kaina apie 22 litus maždaug kiek teko domėtis. Kiek jūs mokėjote už 1 m2 ? Jeigu ne paslaptis 🙂

  Patinka

  • Mantas says:

   20Lt su medžiagom, bet 2013 rudeni buvo ir kas pigiau daro.

   Patinka

  • niuniauskas says:

   Betonavau ~2014 03 men, uz darba mokejom berods 8Lt/m2, medziagas pirkau pats, ziuriu islaidas, tai sumoj ~19Lt/m2 gavosi, jei apie 20-22Lt/m2 randat, manau, kad nera ko sukti daug galvos…

   Patinka

 5. namukas says:

  Del slangos laikymo, tai jau du kart ta teko daryt. skirtingi betonuotojai buvo, bet niekas tau jos nelaikys, jei tau nerupi, tai daugiau niekam ir nerupes ar tau vamzdukai pasislinks ar ne.., nieko cia nepakeisi. Tokius darbus atliekant geriau visada buti vietoje ir stebeti kaip vyksta, kad butu ramu. Del smeliuko, tai taip, kas jo nenori gali rinktis tvirtesni betona is gamyklos, ka ir padarem betonuodami garaza.

  Patinka

 6. Vygantas says:

  Sveiki, gera matyti kaip darbai juda į priekį 🙂 kaip matau, kad pas Jus pamatėlių nesimato (kur bus vidinės sienelės). pas mane irgi panaši situacija,nes vidines sienas mūrysime iš Fibo 88. Bet skaitinėjausi ir radau, kad visus kambarius reikia atskirti ir įdėti kompansacines juostas, nes betonas linkęs judėti priklausomai nuo temperatūros.o gal aš kažką ne taip skaitinėju 🙂

  Patinka

  • ICF says:

   Vygantai, paziurekit atidziau 11 foto, ten ir yra kompensacine juosta.

   Patinka

  • Mantas says:

   Pamatų pertvaroms nėra, yra tik armatūros tinklas po apačia 5cmx5cm nes galvojom irgi daryti iš Fibo 88 bet kai pamačiau kaip atrodo pas kaimyną tai persigalvojau ir pamūrijom iš akyto betono. Pagal konstruktorių tokio tinklelio Fibo sienoms pilnai užtenka, nereikia nieko gilinti. Na aišku jeigu sienos nėra kokių 4m aukščio. Kompensacinės juostos kambariuose deda tada, kai prieš liejant betoną jau būna vidinės sienos, dažniausiai laikančios. Bet kokiu atveju kompensacinę juostą reikia dėti prie kiekvienos sienos kai liejamas betonas.

   Patinka

   • vygantas says:

    o kodel persigalvojote del Fibo 88, kas ten su jomis blogai? ar kokios kitos priezastys tai leme? nes man tai tikrai idomu ir aktualu.
    Pats taip pat buvau pagalvojes del akyto betono, bet sunku i ji ka nors tvirtinti, todel labiau linkes prie fibo 88.

    Patinka

    • Mantas says:

     Na nera fibo tokios lygios kaip reklamuoja, didesne kaina, reikia uzstato paletem, reikia profiliu. Ant pertvaru sunkiausias daiktas bus tv, tikiuosi atlaikys 🙂

     Patinka

     • namukas says:

      fibo88 lygūs blokeliai, tik pertvarų lygumas priklauso kaip lygiai yra išmūryta, pvz. plyteles iš kart klijavau ant sienų, kitas pertvaras glaisčiau kažkur bendrai 5mm sluoksniu ir dažiau.

      Patinka

    • Mantas says:

     Dar prisiminiau kas atgrasė. Jiems pjaustyti reikalingas agregatas kuris naudoja vandenį, o kadangi pas mane stogas dar nebuvo sandariai užtaisytas, ir buvo žiema, nenorėjau papildomos drėgmes.

     Patinka

   • Laurynas says:

    Aš dariau iš Fibo, visai ten normaliai gavosi, tik reikia stakles pasinuomoti, kad gražiai atpjauti. Malonus darbas. Žinoma, klijuojant klijais labai sunku reguliuoti, kai dulkelė kokia papuola verčia į vieną ar kitą pusę. Per visą aukštį kai kur 5mm pavirsta. Kadangi pats dariau, pertvaros gavosi labai pigiai.

    Patinka

 7. statausodyba says:

  Pas mane taip pat nesimatys pamatėlių, jie užsibetonuos – pasislėps, ir neina padaryti kompensacinių iš putplasčio ar pan. Bet padarysim tiesiog kompensacines siūles – “prapjaus“, kalbėjom su betonuotojais, kad taip išspręsim šį klausimą. Nesakau, kad taip teisinga, bet darysiu taip 🙂 Pas mane pertvaros bus iš betoninių haus, o dar ir aukštos, taigi sunkios.

  Patinka

 8. icf says:

  Sveiki,
  Ar jau isikėlėt į naują namą? Koks šildymo šaltinis? Prašom smulkiau pasidalinti modelis, kaina ir kt. (galima ir į meilą).

  Patinka

 9. s.tim says:

  Gerai pasidarbavot! Ir man idomu ar jau isikelet…

  Patinka

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: