Grindinio šildymo vamzdelių vedžiojimas


Sveiki statytojai ir belanuojantys,

Truputi atsilieka mano blogas, per tas statybas nelieka niekam laiko, ypač kai daug darai pats. 2013-11-16 pradėjau vedžioti grindinio šildymo vamzdelius. Tiesa dar prieš tai pasidomėjau klojimo kainos, buvo minčių atiduot ši darbą “specams“, tiksliai nepamenu kainos, bet virš 1,5KLt tikrai būtų kainavę.  Projektą turėjau, truputi patobulinau 🙂 taigi daug galvoti nereikėjo.

Priminsiu, kad į grindis sudėta 30cm polistirolo trimis sluoksniais. Antrame sluoksnyje išvedžioti vandentiekio vamzdžiai tada paklotas trečiasis sluoksnis ant jo refleksinė garo izoliacinė plėvelė ir tada buvo montuojamas grindinio šildymo vamzdis. Vamzdis 18×2 Frankishe ff-therm multi Difustop PE-Xa PEX be aliuminio. Jį pasirinkau todėl, kad tai yra stiprios vokiečių firmos gaminys atitinkanti standartus už konkurencingą kainą. Vamzdis buvo tvirtinamas plastikinėmis kabėmis kas 20, 15 prie langų ir voniose kas 10cm. Prieš pradedant montuoti teko dar kartą nusibraižyti visas vidines sienas, kadangi jų dar nebuvo.

kolektorius buvo numatytas toje vietoje kur dar nėra sienos,  dėl to teko kažką sumontuoti laikino. Taigi pritvirtinau lenta prie lubų (santvaros) ir prie jos medinį “kolektorių“, kad turėčiau prie ko tvirtinti vamzdelius. Bet labai greitai lenta pradėjo eit į šoną, nes vamzdeliai norėdami grįžti į pradinę forma ją stūmė, dėl to prikaliau dar du brūselius prie grindų ir problemos išsisprendė 🙂 Dėdamas vamzdelius kolektoriaus nedėjau, kadangi nebuvo signalizacijos ir nenorėjau gero daikto palikti vieno. Vamzdelius prie laikino kolektoriaus rišau viela, o kad jų nežeisti užmoviau izoliacijos.

Vamzdžio buvo 600m ir 200m ritiniai, todėl teko truputi pavargti kol sumasčiau kaip vynioti 600m ritinį. Kelis kartus dirbome dviese, tai darbas einasi kaip iš pypkės. darbą sunkino tai, kad temperatūra nesiekė nei 10C dėl to vamzdis buvo kietas ir jį lankstyti mažais kampais buvo sunkoka, be to jis vis norėdavo grįžti į pradinę formą ir kabės kai kuriose vietose nelaikė, bet tokių kampų nebuvo daug, o kur reikėjo pašildžiau ir sulenkiau.

Katilinės patalpoje ir dalį tambūro visus padavimo (karštus) vamzdelius izoliavau, palikau tik grįžtančius, kad nebūtų pirties nes pareguliuoti šių patalpų neišeis.

Tenai kur bus vidinės pertvaros, patiesiau armatūrinį tinklą, pakėliau tinką nuo grindų pakišdamas vamzdžio gabaliukų ir viską surišau viela.

Koks skirtumas tarp šildymo vamzdžių su aliuminiu (Al) ir be (PEX)

Abu vamzdžiai yra geri šilumos laidininkai todėl abu vienodai atiduos šilumą ir galų gale dėl to koks bus panaudotas vamzdis nebus jokio skirtumo. Esminis skirtumas yra tas, kad PEX vamzdys yra atsparesnis laipiojimui montavimo ir betonavimo metu. Gerai užmynus ant daugiasluoksnio Al vamzdžio kuris yra pririštas prie armatūros jis sulinks, susiplos ir į savo vietą nebegrįš. Al vamzdžius yra lengviau montuoti. Al vamzdžiai (žinomų firmų) dažniausiai būna kur kas brangesni nei PEX.

Kaip daryčiau kitą kartą

 • Nenaudočiau kabių, riščiau vamzdį prie tinklo
 • Nenaudočiau fibros, kadangi jos kainuoja tokia pat kaip armatūros (imant medžiagas iš betonuotojų). Realiai fibros sunaudoja už kokių 50Lt bet nuo to kaina nesikeičia…
 • dėčiau 20mm vamzdį, nes būtų galima dėti didesniais atstumais, būtų mažiau darbo klojant 🙂
 • kaip ir dabar rinkčiausi tik PEX vamzdį kuris būtų atsparus mindžiojimui. Patikėkit manim, betonuotojams yra visiškai dzin kas po kojom…
 • naudočiau plėvelę kuri sužymėta pvz. kas 5cm (jeigu nenaudočiau armatūros tinklo)

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

15 Responses to Grindinio šildymo vamzdelių vedžiojimas

 1. Arturas says:

  Sveikas,

  Tai pats PEX vamzdis pakankamai gerai lankstesi?
  Kokia kaina 1 metro?

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki,

   vamzdis apie 2.5Lt/m. lankstėsi visai neblogai, tik sunkiau buvo išraityti tose vietose kur buvo kas 10cm, be to temperatūra buvo žema iki +10C, dirbant prie +20C ir daugiau manau būtų žymiai paprasčiau. Jeigu ką liko man ~100m vamzduko atiduočiau už kokius 2lt/m.

   Patinka

 2. Igoris says:

  Mantai, dar gali apildyti sąrašą, “kaip darytum kitą kartą“ – atvedimui į kolektorių yra specialūs kampukai(vienų gamintojų metaliniai, kitų plastikiniai), į kuriuos įsistato vamzdis. Rezultatas – pasakiškas, visi vamzdukai susideda tvarkingai ir niekur nebando virsti.

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveikas,

   kažkaip man pagailo pinigų tam, be to būtinybės kaip ir nėra, nedėjau kampukų ir visai gerai gavosi. Jei pamenu vienas kampukas ~15lt kainuoja. Va ką tik nusipirkau virštinklinę dėžutę kolektoriui už kampukų kainą 😀 (nenorėjau kirsti sienos ir daryti saramos), turėtų gražiai susidėti ir nieko nesimatyti. Savaitgali galėsi atvažiuoti pažiūrėti kaip atrodo 🙂

   Patinka

   • Igoris says:

    Bet jeigu rinktumeisi 20mm vamzdį, tai lengvai nesigautų. Aš dėjausi 20mm Wavin vamzdį, tai kol nenusipirkau laikiklių, vargau, nes vamzdžio neina labai stipriai sulenkti ir jis gan dideliu kampu linksta. Po to kai nusipirkau laikiklius – viskas lengvai ir tvarkingai. Prie siauresnio vamzdžio viskas paprasčiau.

    Patinka

 3. Petras says:

  gal pasidalinsite kur ir po kiek pirkote vamzdi? galima ir man i pasta ( jei matote )
  kaip bus sprendziamas temperaturu reguliavimo klausimas patalpose? termoreguliatoriai kokie nors, ar “sureguliavau ir pamirsau“., ar katilas kazkaip reguliuos…

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki,

   Kainavo ~2,5Lt pirkau Onninen, daugiau info čia http://wp.me/p2qFBO-dm, jūs užklauskit jų ir jie jums pateiks visas kainas, matau jie yra ir Kaune. Temperatūrą reguiliuosiu taip: kiekviename kambaryje bus temperatūros jutiklis Ds18b20, jie sujungti prie Arduino, kuris siūs apdorotus singnalus į kompiuterį (namo BMS) kompiuteris valdys kiekvieno kambario termo pavaras ant kolektoriaus o aš valdysiu kompiuterį iš telefono ar kompiuterio. Dar planuoju kai kur pakabinti ant sienos turimą seną ipod touch, kuris rodytų informaciją, bei prireikus būtų galima pakeisti nustatymus. Prie to pačio BMS vėliau jungsiu signalizaciją, ventiliaciją, elektrą, vandens pašildymą.

   Patinka

 4. Marijus says:

  Sveiki, rytoj klosiu grindinio sildymo vamzdelius (daugiasluoksnis 18mm skersmens kas 15cm) norejau pasiteirauti kuom ji tvirtinti prie armavimo tinklo (tinklo akys 15X15cm) plastmasinės steskes brangiai iseitu (jų reiktu apie 1500vnt. cia jei kas 30cm tvirtinciau) kaip darėt jūs? dėkui už atsakymus ir patarimus.

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki,

   jeigu dirželiai per brangu (kainuotų~45Lt, manu tokie puikiai tiktų ) tai visada yra viela, tik klausimas kiek kantrybės turit. Kaip dariau aš yra parašyta.

   Patinka

 5. Vytas says:

  Tai visgi kiek bendrai sumoje gavosi darbų kaina? Kiek pavyko sutaupyti nei samdant “specus“ ?

  Patinka

  • Mantas says:

   Sunku pasakyti, jeigu gerai pamenu tai ~25m2/Lt su grunto lyginimas, tankinimas, polistirolo klojimas, vamzdeliu vedžiojimas, kažkur sutaupiau ~3000Lt -112,5m2. Polistirolą susidėti ir vamzdelius vedžiotis manau kiekvienas gali, nieko ten sudėtingo ir visai įdomus darbas 🙂 daryčiau pats ir kitą kartą. Kiek sudėtingiau išlyginti gruntą.

   Patinka

 6. Antanas says:

  Kodėl netvirtintumėte kabėmis? Man kiti sako, kad jomis galima tvirtinti tik tada, kada yra labai tvirtas polistirolas, tipo kaip ekstrūdinis, kitaip kabės nelaiko-jas išplėšia vamzdžio krypties keitimo vietose, kur būna didžiausios “atminties“ jėgos…Jeigu tvirtini prie tinklelio, tuomet jį pakelti betonuojant nėra gerai, nes nelieka vamzdžių horizontalumo.Tad gaunasi, kad betonui sutvirtinti reikia dėti arba dar vieną tinkelį virš vamzdžių, arba naudoti fibrą, kuri mano supratimu ne visisškai atlieka gerai armatūros vaidmenį.Iš anksto dėkoju.

  Patinka

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: