Vidinis Vandentiekis


2013-11-02 – pradėtas montuoti vandentiekis.

Po to, kai buvo sudėti du sluoksniai po 10cm polistirolo atėjo laikas montuoti vidinį vandentiekį. Pradžioje pasidariau vandens ir šildymo sistemos projektą kurį padarė TECE. Kai žinojau kiek ir kokių medžiagų reikia išsiunčiau kelioms firmoms tiek dėl TECE tiek dėl kitų gamintojų kainų palyginimui. Deja bet TECE grindinio šildymo vamzdis dėl neaiškių priežasčių yra labai brangus ir smarkiai išpučia sąmatą, dėl to nusprendžiau rinktis kitą gamintoją ir gavau susimokėti už projektą. Geriausią variantą kainos, kokybės ir laiko atžvilgiu pasiūlė Onninen. Vandentiekiui pasirinkau Uponor firmos vamzdžius, tiesa Kauniečiai buvo pasiūle TECE vandens vamzdžius už geresnę kainą, bet aš neturėjau tiek laiko laukti. Tiesa, nuo pradinio projekto, dar daug ką išmetėm, pvz. nepirkau spintelės kolektoriui, kampų fiksatorių, kraštinės kompensacinės juostos kuri mano atveju nereikalinga nes sienos iš ICF, elektronikos ir termostatų, kampinės jungties kuri man nereikalinga. Taip sąmata sumažėjo keliais tūkstančiais ir gavau viską ko man reikia pradžiai, o ko trūks vėliau nusipirksiu. Onninen parduotuvėje viską derinom gerą pusdienį, aš norėjau viską pasiimti tą pačią dieną, kad galėčiau padirbėti per Lapkričio 1. Ten vyrai išmano ką daro, atsakė į visus mano klausimus, likau labai patenkintas.

Ps. šalia Onninen, einant savanoriu pr. nuo miesto pusės yra tokia kavinė “Savo Noru“ kur už 10lt galima skaniai persivalgyti. Dabar stengiuosi į Onninen važiuoti per pietus, kad galėčiau skaniai ir pigiai pavalgyti 🙂

Kai jau turėjau visas reikiamas medžiagas, beliko jas visas sumontuoti pagal projektą. O taip atrodė visos detalės be vamzdžių:

IMG_1189[1]

Iš pradžių teko nusibraižyti vidines sienas ir pasižymėti kur eis vamzdžiai. Tam, kad nereikėtų gremžti polistirolo susikonstravau karštos vielos aparatą polistirolui pjaustyti. Tiesa pats pjaustymo aparatas jau buvo sukonstruotas seniau kaimyno, patobulinau “Antgalį“. Iš nutrūkusių Nichromo vielos pjaustant polistirolą grindimas sukonstravau tokią lenktą kilpą ant fibrocementinės lentutės atraižos. Pasidariau kelias tokias kilpas skirtingų dydžių vanzdžiams nuo 16/18/20mm. Taip labai gražiai išsipjaudavo polistirolas, vienintelis trūkumas tik, kad šiek tiek trūko galios, nes pabraukus greičiau viela nulinkdavo, kadangi būdavo nepakankamai karšta ir neišpjaudavo pakankamai giliai, dėlto greitis buvo ~1m/min.

Darbas su daugiasluoksniais vamzdžiai yra lengvas ir smagus. Sujungimai užsispaudžia akumuliatoriniu aparatu kurį paskolino Onninen, tesiog pridedi, paspaudi mygtuką ir aparatas viską padaro 🙂

Vamzdžių polistirole papildomai nešiltinau, nes apvalkalo šilumos laidumo koeficientas yra toks pat kaip polistirolo – 0,036 todėl nėra jokios prasmės papildomai šiltinti. Vamzdžiai bus bus po 10cm iš viršaus ir 20cm polistirolo iš apačios. Apšiltinau tik tas vietas kur kertasi vamzdžiai ir visus šalto, šilto vamzdžiuos kurie eina vertikaliai (išlindę iš po grindų).

Kai visi vamzdžiai buvo sudėti ir užsuktos visos aklės, užpildžiau vamzdžius vandeniu, išsinuomotu vandentiekio sistemos patikrinimo įrenginiu patikrinau ar tikrai niekur neleidžia sukeldamas slėgį iki 10bar. Deja viena jungtis nušovė dėl to, kad jos nebuvau visai užspaudęs. Taigi Uponor jungtis atlaiko ~6bar slėgį net neužspaudus!!! Įsitikinus, kad tikrai niekas niekur neleidžia, buvo užklotas paskutinis 10cm polistirolo sluoksnis.

Rekomenduoju įrankių nuomą sinc.lt, pas juos pasiėmus įrankį punkte prie Medžio centro, galima gražinti kitame punkte Ukmergės g. Taip pat užaklinant vamzdžio padavimo galus (kur sukasi geležinės aklės) būtinai reikia dėti pakūlų arba teflono juostos nes vien tik pro guminę aklės tarpinę leidžia.

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

13 Responses to Vidinis Vandentiekis

 1. Petras says:

  Kiek susimokejote uz projekta?
  Kurie kaunieciai pasiule gera kaina? As is Kauno, tai labai praverstu kontaktai…. gal i AZ kontaktus ir/arba ju pateikta kom. pasiulyma galima?
  Labai sunku grindinini issivedzioti? Konstruktyvas man tai kaip daina, o va tokie darbai tai burtai 😀 niekad nedares tai kazkaip… bet moketi santechnikams ~2000 uz tai nekyla rankos 🙂

  Patinka

  • Mantas says:

   Sveiki,
   nenoriu pyktis su pardavėjais ir atskleisti komercinės informacijos 🙂 Jūs užklauskit individualiai ir tikrai bus atsakyta. Iš kauniečių jeigu gerai pamenu TECE geras kainas pasiūlė ketvertas.lt pas juos ten akcija tuo metu buvo. Pvz. Universalus PE-Xc/AI/PE Daugiasluoksnis vamzdis (rulone) 16 x 2,2 ~ 4Lt/m, Prietaisinė alkūnė 90° 16 – ½“ ~13,5lT/vnt.

   Patinka

 2. Audrius Ne says:

  grindini vamzdi raityt nera sudetinga, jami raudona grindini vamzdi ir raitai. lenviau lankstosi kai vamzdis siltoj aplinkoj buves. daugiasluoksniu sudetingiau raityt. vynioji, raitai, risi prie tinklo ir viskas. jutube tau tikrai pagelbes 🙂

  Patinka

  • Petras says:

   raudonas grindinis vamzdis 1-1.5 lt uz metra brangesnis negu “paprastas“. namui susidaro ~1500 lt skirtumas. kam permoketi uz “raudona“ jei paprastas ta pati gali 🙂

   Patinka

   • Mantas says:

    Raudonas Wavin be aliuminio, jie vadinasi PEX tokių vamzdžių vienintelis privalumas yra tai, kad jie atsparesni laipiojimui betonavimo metų, na ir dar kai kuriuos užlaužus galima pakaitinti iki 95C ir jei atsistato. Daugiasluoksnius su aliuminiu (Al) vamzdžius dar lengviau dėti nei PEX, nes juos sulenkus jie lieka savo vietoje. Bet betonavo metu jeigu rišit Al vamzdžius prie armatūros viršuje ir betonuotojas ant jo smarkiai užlips, tai jis ir liks susiplojęs toje vietoje. Patikėkit manim, betonuotojai apie vamzdžius tikrai negalvoja, kaip negalvojo ir prieš tapdami betonuotojais… 🙂 Taip pat kuo vamzdis plonesnis tuo jį lengviau lankstyti, nors prie kokių +20C visi lengvai lankstosi.

    Patinka

   • Audrius Ne says:

    del kainu tai bent jau celsiaus ziurint frankische 18×2 kaina 5,74. o 16×2 kaina 4,72
    raudonas giacotherm 18×2 kaina 4,93 o 16×2 4,73. bent jau as dirbu su siais vamzdziais, nereklamuoju bet pas vadybininkus galime nuderet.

    Patinka

    • Mantas says:

     As dejau frankische 18×2, nekainavo ne 2,5

     Patinka

    • Petras says:

     tos kainos yra marketinas. kataloge 4-5 litai, o realiai…. anyway – uz 16 vamzdi moketi daugiau negu 2.5 nesamone. o Mantas va net 18 uz pigiau negu 2.5 18tuka gavo…
     Mantai, tai pasidalinsit informacija kur prasiau? jei neglit tai sakykit, nieko cia tokio… 🙂

     Patinka

 3. Marius says:

  Nebaisu taip sujungineti ir po to uzpilti viska betonu? 🙂 Niekad negali pasitiketi sujungimu 100%

  Patinka

  • Mantas says:

   Man nebaisu, nesu toks paranojikas 🙂 ypač po to kai įsitikinau kiek tie sujungimai gali atlaikyti net neužspaudus. Dviračio aš čia neišradinėju, nesu nei pirma nei paskutinis.

   Patinka

 4. namukas says:

  Mes sudėjom TECE tik vandentiekį, o iš šildymo tik kolektorių su priedais, šildymo vamzdį pirkom kitokį pigesnį, bet už projektą (vandentiekio ir šildymo planus) nereikėjo mokėt. Medžiagas taip pat pirkom Onninen, ten labai gerai pataria ir nuolaidos geros.

  Patinka

 5. namukas says:

  P.S. man labai patiko jūsų putplasčio pjaustymo aparatas 🙂 aš tiek vargau kol išskaptavau su paprastu peiliu visus griovelius 🙂

  Patinka

 6. Arvydas says:

  a6 tai su bulgarke dariau griovelius, pravariau du pjūvius vienas šalia kito, ir tada lengai išlaužiau. Su tokiu aparatu gal ir geriau, bet lėčiau…

  Patinka

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: