Klojinių (apalupkės) montavimas


Apalupkė (klojinys) :
Aukštis: 0.3m
Plotis ilgosios kraštinės, siena kur remsis stogas: 0.7m
Plotis trumposios kraštinės, siena kur nesirems stogas: 0.6m
Bendras perimetro ilgis: 46.6m
Gylis: 1.3m nuo žemės paviršiaus iki pado apačios
Tūris: 8.6 m3

Apalupkės montavimas – prasidėjo nuo svarstymo iš ko ją daryti Mediena. Kai jau beveik buvo viskas nulyginta, išsitiesiau virvutes reikamam aukštyje (vandens gulsčiuko pagalba) ir pagal jas pradėjau kalti kuolus ir prie jų prisukti medvaržčiais lektas. Pasirinkau medvaržčius todėl, kad po to būtų galima juos atsukti ir dar kur nors panaudoti lentas, be to kalant išsidaužo kuolai ir nėbėra tokio tvirtumo, medvaržčiai dar gerai tuo, kad pritraukia lentas. Ten kur lentos susijungia, prisukau dar vieną lentą iš išorinės pusės. Visi kuoliukai panaudoti iš atraižų kurias pirkau iš lentpjuvės už 10Lt maždaug 2,5cmx5. Kuolai sukalti kas  0,5-1,5m atstumu, žodžiu kur paspyrus lenta drebėdavo, ten kaldavau kuolą. Toje pusėje kur buvo status gruntas, tesiog užpyau apatinę lentą žvyriuku ir paramsčiau akmenims. Nors darbas atrodo paprastas, bet viską sukalti užtruko apie savaite dirbant po darbo nuo 7 iki pusė 10~11 vakaro, taip pat vienas savaitgalis.

Armatūros ryšimas – galima sakyti užtruko gerą dieną. Armatūrą pirkau iš www.armabalt.lt, kainos pas juos tokios:

  • 8mm – 2650Lt/t
  • 10mm -2300Lt/t
  • 12mm -2250Lt/t
  • Atvežimas Vilniaus m. 70Lt

Man jie patiko, kad supjausto nemokmai detales ir atvežimas už protingą kainą, ne taip kaip kiti ima po 300Lt, nors man papildomai nulupo 30lt už tai jog A2 kelias yra mokamas. Po to išsiaiškinau, kad galima važiuoti Mokslininkų gatve ir ten nieko papildomai nereikia mokėti.

Taigi pagal gautas kainas pasidariau lentelę ir pagal armatūros svorį apskaičiavau kiek ko reikės ir kiek kas kainuos.

skersmuo (mm) svoris 1m(kg) Kaina 1m (lt)
8 0,39 2,65
10 0,62 2,3
12 0,89 2,25

Pateikiau lentelę, kiek, kokių ir kokio ilgio armatūros strypū reikia, viską padarė per kelias valandas, atvežė ir dar padėjo iškrauti 685kg. Dar paimiau 5,8Kg degintos vielos suryšimui, po 8,5Lt/Kg bet paskui pamačiau Ermitaže lygiai tokia pati viela po 4,7Lt/kg… Pado suryšimui nesunaudojau nei 3Kg.

Armatūrą ryšau taip kaip nurodyta konstruktyve. Iš kaimybo pasiskolinau armatūros ryšimo įrankį tokį kaip žemiau.

Rankinis armatūros rišiklis

Rankinis armatūros rišiklis

Bet kažkaip man jis nelabai patiko, vielą susuka gerai, bet jei nori stipriau suveržti tai nutrūksta viela. Manau geriau būtų koks paprastas mechaninis rišiklis.

Armatūros karkasą pakabinau ant skersinių su viela kas 3m kurie laiko vertikalius strypus bei pakišau akmenų kad būtų pasikėlę nuo žemės apie 7cm.

Salafanas – išklojau salafaną nuo seno šiltnamio ant klojinių šonų, kad būtų lengviau nulupti lenta, būtų lygesnis kraštas ir nevarvėtų per lentų sudūrimus. Salafaną prikabinau su kabėmis su pistoletu, ~1val darbo.

Kabių pistoletas

Apie Mantas
Friendly, honest, smart.

Palik komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: